50 אלף אופנועים נוסעים בישראל ללא ביטוח

כך נחשף היום בועדת הרפורמות, יו”ר הוועדה, ח”כ רחל עזריה: “המציאות מטרידה וננסה להוזיל עלויות הביטוח”

קטעונים shutterstock

“מבקר המדינה ציין כי 50% מרוכבי הדו גלגלי עושים ביטוח רק לתקופת הטסט, ובשאר הזמן רוכבים בלי ביטוח! משרד המשפטים היה צריך להיות מוטרד ממצב כזה, אבל בינתיים אלה הם הרוכבים שמרגישים שהחוק לא מטפל בהם והם נאלצים להיות פורעי חוק בעל כורחם” כך טען עו”ד עמית ברגמן ממועדון האופנועים הישראלי בדיון בוועדת הרפורמות של הכנסת.

ח”כ זוהר שהשתתף אף הוא בדיון הוסיף  כי יש צורך בתיקון החוק כדי  לאפשר לכל מי שרוצה לעשות שימוש ברכב דו גלגלי, לעשות זאת. ומוון שכיום פרמיות הביטוח שלהם חסרות כל פרופורציה גם לעלות הרכב וגם לעלות אחזקתו, רבים פשוט לא בוחרים באופציה הזו. יש אינטרס להגברת השימוש בדו גלגלי, קיצור זמני הפקקים, בזבוז דלק בפקק ופליטת מזהמים פחותה.

jerusalem-box

לפי הצעת החוק שיזם ח”כ מיקי זוהר יגדלו פרמיות הביטוח של הרכבים הפרטיים בעוד 11% בכדי לסבסד את הביטוחים של רוכבי האופנועים.

אילן שמיר, מנכ”ל המאג’ הישראלי לביטוח חובה (“הפול”) התנגד בתוקף להעמסת ביטוחי האוופנועים על נהגי הרכבים הפרטיים והסביר “אחרי קבלת הפרמיות, ה”פול” הפסיד ב-2016 427 מיליון ₪. 380 מיליון מתוכם היו בהקשר של אופנוענים, כאשר 340 מיליון זה תשלום תביעות והשאר זה הוצאות ניהול. להעביר נטל מאופנועים לרכבים פרטיים, שכבר היום סופגים כמה עשרות שקלים לרכב, זה לא נכון”.

הביאו דוגמאות מאיטליה או יוון וזו הטעיית הוועדה הוסיף שמיר “אין בשום מקום בעולם היקף ביטוח כמו שיש בישראל והחוק הוא מאוד סוציאלי ומאוד נרחב. ביוון זה ביטוח של אחריות ואם האופנוען אשם בתאונה הוא לא יקבל כלום! ישראל קבעה ביטוח מאוד מתקדם וסוציאלי, אבל אני בהחלט חושב שאפשר לחשוב על פתרונות מדרגיים, מה גם שלא כל הרוכבים הם מקשה אחת. למה למשל צריך לסבסד שליחים ובלדרים שזהו מקצועם? הביטוח של משאיות או מוניות לא מסובסד”.

תאונת אופנוע shutterstock

ניר ברטל, מרשות שוק ההון הציג נתונים מדאיגים לפיהם נכון להיום יש 130 אלף אופנועים ישראל, כאשר 40% מהם נוסעים ללא ביטוח, “היות שמדובר בכלי הרכב הכי מסוכן בישראל, אותם 80 אלף שכן מבוטחים, בשנת 2016, היו זכאים ל-600 מיליון ₪ פיצויים, כאשר 250 מיליון מזה הגיעו מהאופנוענים עצמם, ו-350 מיליון מהרכבים הפרטיים דרך מרכיב ההעמסה”.

יו”ר הוועדה העירה כי אם רק עכשיו מוקם צוות אז ברור שייקח עוד זמן רב לפתרונות ועו”ד הילה דוידוביץ’ ממשרד המשפטים השיבה: “התקיימו כבר כמה ישיבות והועלו כבר כמה פתרונות בין המשרדים, ואנחנו עכשיו בתהליך פורמלי של הקמת צוות, שכבר ידון בחלופות בין ההצעות. יש את בעיית האכיפה הקיימת, אך הצוות יהיה ממוקד לנושא היקף הביטוח הנדרש, הפרמיות והיכן עובר הגבול המידתי כשאר משיתים על כל הציבור סבסוד, אפילו אם מדובר בכ-15 ₪ לאחוז העלאה”.

יו”ר הוועדה, ח”כ רחל עזריה, סיכמה: “ההיקף של הלא מבוטחים צריך להטריד אותנו יותר ואני מאמינה שלמחיר הביטוח יש חלק בזה. יש להקים צוות שיהיה ממוקד לנושא היקף הביטוח הנדרש, הפרמיות והיכן עובר הגבול המידתי כשאר משיתים על כל הציבור סבסוד, אפילו אם מדובר בכ-15 ₪ לאחוז העלאה”.

apps-side
inner

תגובה אחת ל: "50 אלף אופנועים נוסעים בישראל ללא ביטוח"

  1. ביוון זה ביטוח של אחריות ואם האופנוען אשם בתאונה הוא לא יקבל כלום.
    שטויות
    העניין הוא שאם האופנוען אשם הביטוח של האופנוע ישלם אם הרכב השם הביטוח של הרכב ישלם.

כתיבת תגובה