500 שקל ואתם בפנים: הקמפיין החדש של הבורסה לני"ע

הבורסה לניירות ערך יוצאת בקמפיין "בורסה לכולם" כמהלך הסברה חדש למשקיעים פרטיים | במרכז הקמפיין – הפחתת הסכום המינימלי לקנייה ומכירה של מניות מאלפי שקלים ל- 500 שקלים בלבד זאת כחלק מפעילותה של הבורסה להסרת חסמים למסחר ולהגדלת מעורבות הציבור בשוק ההון הישראלי

רק 500 שקל ויש לכם תיק בורסאי | צילומסך מקמפיין הבורסה לני"ע

יש לכם תיק בבורסה? אולי כדאי שיהיה לכם – אם אתם חושבים שיש לכם מושג איך משקיעים ולא תאבדו את הכסף. והחידוש: התיק יכול להתחיל מ-500 שקלים בלבד.

הבורסה לניירות ערך בתל אביב ממשיכה בפעילותה לעידוד המסחר בקרב משקיעים פרטיים ועלתה אמש לראשונה עם קמפיין "בורסה לכולם". מהלך ההסברה החדש נעשה בהמשך לפעילויות רבות ומגוונות שמבצעת הבורסה בשנים האחרונות במטרה להנגיש את שוק ההון לציבור הרחב, על מנת שהציבור הישראלי יוכל להיות שותף משמעותי יותר בהצלחת החברות המקומיות והכלכלה הישראלית.

בהשוואה למדינות רבות בעולם, שיעור ההשתתפות של המשקיעים הפרטיים בשוק ההון הישראלי הוא נמוך. על פי נתוני בנק ישראל, כיום עומד הכסף המצטבר של הציבור הרחב בפיקדונות העו"ש על סכום של כ- 700 מיליארד שקלים, שאינם מניבים כל תשואה ובפועל נשחקים באופן ריאלי.

הקמפיין נועד ליידע את הציבור על יוזמת הבורסה להפחית את היקף העסקה המינימלית של מניות באופן משמעותי. החל מחודש מרץ השנה, הוקטן סכום הפקודה המינימלית במהלך המסחר הרציף באופן משמעותי כך שעבור מניות ת"א-35 הסכום נחתך מ- 5,000 ₪ ל- 500 ₪ בלבד ועבור שאר המניות הוא הוקטן מ- 2,000 ₪ ל- 500 ₪ בלבד.

מאז כניסת השינוי לתוקף גדל פי שניים וחצי היקף הפקודות בשווי של 500 – 2,000 ₪ של משקיעים פרטיים. מעבר לכך שהפחתת סכום הפקודה תורמת לכך שמגוון רחב יותר של משקיעים יוכלו לעשות את צעדיהם הראשונים בשוק ההון, שבאופן טבעי אינם יכולים לבצע פעילויות בסכומים גבוהים באופן תדיר, היא גם מגדילה את נזילות המסחר בבורסה ובכך תורמת הן לציבור המשקיעים והן לחברות הישראליות. בנוסף, מהלך זה מועיל גם לעוקבי המדדים, בשל העובדה שהקטנת גודל הפקודה המזערי מאפשרת התכסות מלאה וטובה יותר באמצעות סלי מניות קטנים יותר, כך שתקטן חשיפתם לסיכוני שוק.

במסגרת הקמפיין תשיק הבורסה את אתר "בורסה לכולם" בו הציבור יוכל למצוא שאלות ותשובות למשקיע המתחיל, תשואות מדדי הבורסה המובילים בעשור האחרון, טיפים להשקעה חכמה, השוואת עמלות מסחר ועוד. הקמפיין יעלה בתקשורת החזותית לסוגיה. המהלך יתבצע באמצעות משרד הפרסום סיטימדיה. זהו צעד נוסף ביישום האסטרטגיה של הבורסה לפתיחת שוק ההון ולהנגשתו לציבור הרחב. בשנתיים האחרונות נפתחו קרוב ל- 280 אלף חשבונות חדשים של מסחר בבורסה לניירות ערך, דבר המחדד את הצורך בהסרת חסמים ובהגדלת אפשרויות המסחר לציבור. בין היתר, הבורסה ביצעה בשנים האחרונות מספר מהלכי הסברה שונים, כולל השקת אתר מידע למשקיע המתחיל, קמפיין לעידוד השוואת עמלות מסחר בין הבנקים ובתי ההשקעות ועוד.

תגובה אחת ל: "500 שקל ואתם בפנים: הקמפיין החדש של הבורסה לני"ע"

  1. וכך הרבה אנשים חפסידו קצת כסף לטובת הכרישים

כתיבת תגובה