526 ס”מ של פאר שלא פוגשים – מרצדס S560

מסע התענוגות במרצדס S קלאס דגם S560 לא הותיר אותי אדיש, ומה שנותר בעצם הוא למצוא מקור מימון לרכב שמתחיל במחיר של מעל מליון שקלים

מרצדס S560

מרצדס דיווחה השבוע על גידול חד במכירותיה ברחבי העולם – וגם בארץ מובילה החברה הגרמנית את שוק היוקרה.

אז לקחתי לנסיעת מבחן קצרה יחסית את אחד הדגמים היקרים שמייבאת ארצה ‘כלומביל’ – יבואנית מרצדס בישראל: S560 . זה הדגם הכי קרוב למותג מייבאך מבית דיימלר, שהתאחדה בשנים האחרונות עם מרצדס, תחת השם מרצדס מייבאך.

זוכרים את היגואר שגמרתי עליה את ההלל, בכתבה כאן לפני כחצי שנה? תכפילו את זה כשמדובר ב- 560S . המנוע עוצמתי בטירוף, תא הנוסעים הוא הדבר הכי עשיר ומרשים במכונית שנהגתי בה, והיופי החיצוני שלה שובר לבבות גם הוא.

ובמקום להאריך בתיאורים, הנה 3 דברים שאהבתי במיוחד מכונית, מלבד העיצוב החיצוני שהתמונות הן שיוכיחו.

המושבים הם כורסאות עור מהודרות, שהייתי מאחל לכם שיהיו לכם בסלון בבית. רכות, עם כמה סוגי מסאז’ (לנהג). יותר מזה: תוכלו לגרום ל”הידוק” המושב לגוף, כדי שתחושו עטופים ומוגנים יותר. כמו כן, אם המכונית מבצעת פנייה ימינה, החלק השמאלי של המושב כמו יצא מעט החוצה כדי לתת קונטרה לגופכם. כנ”ל בפנייה לצד ההפוך.מאחור יש מקום ברווח ל-3 נוסעים. המכונית כה רחבה וארוכה, עד שגם מי שישב במושב האמצעי מאחור יחוש בנוח. למרות תעלת הינע, יש מקום לרגליים. זו המכונית הראשונה שבה חשתי בנוח לשבת מאחור, למרות שהרצפה אינה שטוחה.

מבחינת בטיחות: יש כאן שפע של אביזרים. אם נשים בצד את ההסטה האוטומטית של ההגה כאשר אתם סוטים מהנתיב, את בקרת שיוט אדפטיבית שעוצרת את המכונית לחלוטין בהתאם לרכב שלפניכם ומאיצה מ-0 ל-100 אוטומטית (אם המנוע היה כבוי עד 3 שניות. אם יותר, פשוט תנו נגיעה קטנה על דוושת הגז). המכונית יודעת לזהות תאונה צידית מתקרבת, ופשוט להזיז את המושבים בכמה ס”מ בתוך המכונית. כלומר: אם רכב יגיע במהירות מימין ותאונה בלתי נמנעת – המושבים במכונית יזוזו שמאלה – כדי להקטין פגיעה אפשרית. כמו כן, חגורת הבטיחות תתהדק והנעילה במכונית תיפתח, כדי שמחלצים יוכלו לשלוף את הנפגעים מהמכונית בלי בעיה. שלא נדע.

המנוע אדיר!! הדור החדש של מנועי מרצדס שמוצמד ל-560S מגיע בנפח 4,000 סמ”ק טורבו, V8, עם 350 כוח סוס. המנוע משודך לתיבת אוטומטית בת 9 הילוכים (ידית ההילוכים אינה סטנדרטית, והיא מוצבת למעשה מצידו הימני של ההגה, ומגיעה בתצורת מוט; כמו במכוניות האמריקאיות. הסטת המוט מעלה, מעבירה את ההילוכים לדרייב; הזזתו מטה מעבירה לרוורס; ולחיצה על כפתור בקצהו מביאה למצב פארקינג. מאחורי ההגה מוצבים מדפים להעברת הילוכים ידנית). נסעתי על מאות סוגי כלי-רכב מסגמנטים שונים – אך נדמה לי שמעולם לא שאבתי הנעה כה גדולה כמו מהנסיעה על המרצדס. למרות המימדים הגדולים, הסלון הנייד הזה שעט עם האצה של 4.6 מ-0 ל-100. הנשימה נעתקה מכל לחיצה על הדוושה.

והבידוד? כמו בתוך בונקר. והנוחות: פירסט קלאס. לא תדמיינו שאתם בנסיעה. רוגע, נוחות.

ויש כמובן גם מלא פיצ’יפקס על הדרך, שמוסיפים לתחושה המלכותית: גם את המושבים מאחור (מימין ומשמאל) ניתן להזיז קדימה ואחורה וגם להסיט את גב המושב עד למצב של חצי שכיבה – וזאת באמצעות מתגים חשמליים שנמצאים בפנים הדלתות. יש גם וילון חשמלי מאחור, שהנהג יכול לפתוח או לסגור.

גג נפתח, ג’ויסטיק לשליטה במערכת המולטימדיה הענקית, מתגים על ההגה שיאפשרו לכם לשלוט במה שקורה בתא הנוסעים ובמערכת המולטימדיה מבלי להסיט את הידיים מההגה, דיפון עץ בתוך תא הנוסעים ומחשב דרך דיגיטלי כולו. אה, ויש גם “תאורת אווירה”.

בואו נאמר את זה ברור: זה לא רכב שמיועד לכל אחד. קאדילאק, לקסוס, אאודי וגם מרצדס בדגמים מסוימים מיועדים לאנשים אמידים. המכונית הזו, לעומת זאת, מיועדת לעשירון העליון. אם אתם לב לבייב, דן גרטלר, שלום וסרטיל או הרב אברהם פלוק ודומיהם – אל תהססו בכלל. יש דברים שלא מתפשרים עליהם – ואם אתם מחפשים רכב שהוא מחלקה ראשונה על גלגלים – מרצדס 560S הוא האחד.

כשיעלו לי את השכר ב’ביזנעס’, יום אחד, יש לי מכונית על הכוונת.

צריכת הדלק: 1 ל-9.

מחיר: החל מ-1,115,000 (מיליון ומאה וחמשה-עשר אלף שקלים)

side
inner

כתיבת תגובה