60 מיליון הושקעו | מזרחי טפחות מצטרפת להשקעות הריאליות

במזרחי טפחות גייסו את רון הוכמן, שכיהן עד כה כשותף בקרן סקיי, ובימים אלו רושם הבנק את ההשקעה הריאלית הראשונה והמשמעותית שלו. על פי הדיווח, הבנק בתמורה לכ-20% המשקפים שווי של 300 מיליון ₪, ממניות חברת ההתחדשות העירונית ‘ראדקו’ מתעתד להשקיע כ־60 מיליון שקל | הבנק יקבל בתמורה להשקעה כ־20% ממניות החברה

סניף מזרחי-טפחות | צילום: דריו סאנצ'ס, פלאש 90

כמו בנקים נוספים, משה לארי מנהל מזרחי טפחות הוביל את הבנק לתחום ההשקעות הריאליות, בכך מימש את חזונו ותוכניתו האסטרטגית לשנים הקרובות עד 2025, וכפי שהציג אותה בתחילת הרבעון השני של 2021. בדבריו בתחילת הרבעון הבהיר לארי כי השקעות אלו הם ממנועי הצמיחה של הבנק. ואכן הבנק הקים יחידה ייעודית להשקעות ריאליות. כך על פי הדיווח ב’כלכליסט’.

לצורך משימה גייסו במזרחי טפחות את רון הוכמן, שכיהן עד אז כשותף בקרן סקיי, ובימים אלו רושם הבנק את ההשקעה הריאלית הראשונה והמשמעותית שלו. על פי הדיווח הבנק בתמורה לכ-20% המשקפים שווי של 300 מיליון ₪, ממניות חברת ההתחדשות העירונית ‘ראדקו’ מתעתד להשקיע כ־60 מיליון שקל. הבנק יקבל בתמורה להשקעה כ־20% ממניות החברה.

60 המיליונים שהושקעו הם חלק ממאות מיליוני שקלים אותם מתעתדים במזרחי טפחות להקצות להשקעות הריאליות. עם זאת למרות שעד כה התמקדו השקעות החטיבה בתחום הטכנולוגי, כעת מרחיבה החברה את ההשקעות גם לתחום הנדל”ן.

‘ראדקו’ היא חברה העוסקת בהתחדשות עירונית, הפועלת ב’קבוצת רפאלי’ מייסודו של יצחק רפאלי מנכ”לית החברה היא ננה חן, ויו”ר החברה הוא רפאל רפאלי, הקבוצה מתעסקת בתחום הנדל”ן, וכעת צבר הדירות של החברה עומד על כ-5,000 דירות, כשפרוייקט הדגל הנוכחי שלה הוא ייזום שכונה בצפון העיר אשקלון.

מזרחי לא לבד

בנק מזרחי לא לבד בתחום ההשקעות, בעצם היא מגיעה אחרונה לחגיגה. בבנק לאומי כבר מפעיל בשנים האחרונות אבי אורטל את ההשקעות הריאליות של הבנק על ידי ‘לאומי פרטנרס’, על פי הדיווח רק בשנתיים האחרונים השקיע אביטל למעלה מ-1.5 מיליארד ₪ בשלל השקעות וחברות במגוון תחומים.

Inner article

כמו כן, בבנק פועלים מפעיל קובי שלום את ‘פועלים שוקי הון’, ובבנק דיסקונט מנהלת הילה חימי הלפרט את ‘דיסקונט קפיטל’ שאמנם התמקדה בעיקר בהשקעה קרנות פרטיות, אך תחת שרביטה הלכו ההשקעות וגברו.

ב’כלכליסט’ הוסיפו וציינו כי בניגוד לפועלים, לאומי ודיסקונט שם הקימו חברת בת דרכה הם מבצעים את הפעילות במזרחי טפחות מדובר ביחידת השקעות פנימית, הכפופה למנהל החטיבה הפיננסית עדי שחף, העומד בראש ועדת ההשקעות והוא זה שהביא את הוכמן שינהל את החטיבה.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה