70 יח"ד ללא הגרלה בלב חריש: ההזדמנות החרדית?

שאריות 'מחיר למשתכן' מציגות באמצע חריש דירות בגדלים שונים (בעיקר גדולות או עורפיות) שנותרו אחרי בחירת זוכי מחיר למשתכן שלא חפצו בהן • יוזם המהלך, עו"ד נתן רוזנבלט: "כעת, יש לנו הזדמנות; אם לא רוצים אותנו בדלת ניכנס דרך החלון"

שכונת בצוותא של שפיר בחריש | הדמיה: viewpoint

אחרי שמאות חרדים מתעתדים בקיץ הקרוב לקבוע יתד בחריש, לאור העובדה שבמקום – חרף הקשיים הרבים שנערמים על ידיד גורמים שונים – מתפתחות קהילות חרדיות יפות, ובעיר כולה קיימים כמאה מניינים מדי שבת, עתה, נראה שכשלש מאות הזוכים החרדים שזכו בעבר בדירות באיזור שכונת 'בצוותא' בחריש, המונה כ-1500 יח"ד, צפויים לקבל חיזוק ומקור כוח בלתי צפוי.

המדובר הוא בתחילתה של מכירה ללא הגרלה של כ-70 יח"ד של 'מחיר למשתכן' שנותרו לאחר בחירת הזוכים. מפרטים שהגיעו לידי 'ביזנעס' עולה כי מתקיימת הרשמה בימים אלה ל-70 יחידות הדיור, וכי לאור העובדה שהדירות לעיתים גדולות או עורפיות, הן אינן מבוקשות, למרות מחירן האטרקטיבי, על ידי התושבים הדתיים או החילוניים שזכו בחריש, ואלה העדיפו להעביר את זכייתם להגרלה אחרת או לוותר על הזכייה.

מדובר בשכונה שמותגה כ'שיתופית', וכיוונה בעיקר לציבור החילוני והדתי. אך כאמור, הזכיות בהגרלה של התכנית הממשלתית הובילו גם את החרדים שנרשמו (במטרה להשפיע על צביון העיר) להיות בעליהן של דירות בחריש, ועתה, מצטרפות עוד 70 יח"ד שיכולות להשפיע על מסה של דירות בתוככי השכונה.

עו"ד נתן רוזנבלט, יוזם המהלך אומר ל'ביזנעס' כי "לא ייתכן שהעיר שתוכננה לחרדים, לא תכיל אפילו שכונה חרדית אחת. כעת, יש לנו הזדמנות, ואני סבור שאם לא רוצים אותנו בדלת ניכנס דרך החלון". עו"ד רוזנבלט מתכוון בהחלט לרוחם וחזונם של פרנסי העיר שכלל לא מעוניינים בחרדים בעיר, ובמקביל – גם לשכונת בצוותא עצמה, שלא יועדה לחרדים.

כמה חרדים יהיו ב'בצוותא'?

תושב העיר הפנה אותנו השבוע להקלטת שיחה שפורסמה ברשתות החברתיות לפני שנה בה נשמעים נציגי החברה אומרים לחרדי שהתעניין (בדירת שוק חופשי), כי "אחוז החרדים בשכונה יהיה אפסי. אם לא יפריע לך שתהיה נסיעה בשבת… רוב האוכלוסיה בעיר חילונית, יעשו לך על האש תחת הבית בשבת, רוב השכונה חילונית. אין משהו שמיועד לחרדים או דתיים.

בשיחה עם נציג אחר הוא אומר כי במחיר למשתכן "קנו רק כמה עשרות משפחות חרדיות". וכי "גם 100 (משפחות) מתוך 1500 (יח"ד) זה אחוז מאוד קטן. באופן אישי" מוסיף הנציג, "דיברתי עם חרדים והם קנו להשקעה. מעבר לזה, זו שכונה שהיא חילונית לגמרי, לא יהיו כבישים סגורים בשבת, לדעתנו יגיעו מעט מאוד לגור, ולפי הנתונים שלי קנו כמה עשרות משפחות".

הנציג הוסיף ואמר – כאמור, בשיחה לפני כשנה וחצי – כי גם ב"מחיר למשתכן, זה לא הגיע למאתיים (משפחות חרדיות), לא התקרב אפילו למאתיים". לסיכום הוא מציע: "אם אתה מחפש שכונה חרדית זה לא מתאים, אם אתה בחור שגר במרכז עיר מעורבת היום – אתה מוזמן".

כשהלקוח שואל על אפשרות של רכישה קבוצתית, הנציג עונה: "אני מוכר גם לחילונים, גם לכיפות סרוגות וגם לחרדים. במחיר למשתכן יש כמה חרדים ובשוק החופשי לא רכש אפילו חרדי אחד. בציבור הדתי לאומי יש סדר גודל של 20% רוכשים (בשוק החופשי)".

כאמור, עתה, באותה שכונה – שבה, לפי מידע עדכני ומאומת שבידי עו"ד נתן רוזנבלט, יש כ-300 חרדים שזכו ב'מחיר למשתכן' ורובם המכריע צפויים להתגורר במקום לאור המהפך המתרחש בחריש בפועל, כשהקהילות גדלות והולכות – עומדות לשיווק, ללא הגרלה, 70 יח"ד 'מחיר למשתכן' שאפשר להירשם אליהן וגם לזכות בהן בקלות משום שהתושבים החילוניים והזוכים האחרים, אינם מעוניינים בהן מסיבות שונות.

בואו לראות ולהיווכח

השוק אומנם קשה אבל האפשרות להיכנס דרך החלון, כמו שמגדיר זאת עו"ד רוזנבלט – קיימת. "חשוב להבין", מסביר ל'ביזנעס' אחד התושבים, "יש מדיניות של קבלנים ושל מתווכים בעיר לא למכור לחרדים. בטח לא כקבוצות. אם יבואו קבוצה מקיבוץ – הם יהיו מאוד מעוניינים. אבל למגורי החרדים אפילו טופס 4 יידחה משמעותית".

עו"ד רוזנבלט ורוכשים ליד דגם שכונת בצוותא בחריש | באדיבות המצלם

בשיחה שקיימנו עם ישראל, סוכן המכירות של המקומון התורני בחריש, 'שבועון חריש' הוא מסביר: "יש ריח חריף באוויר… חלק מהמתווכים בחריש פשוט עשו חרם על שיווק לציבור התורני. במסגרת עבודתי, נפגשתי עם עשרות מתווכים בעיר שעושים הכל על מנת לעצור את הסחף החרדי לעיר אם זה ע"י פרסום מגמתי והדרת פרסום מהציבור התורני, אם ע"י זריעת מידע פיקטיבי שלעומד מאחורי הקו נשמע שמדובר בעיר שאפילו בית כנסת אין בה, או כביכול בשכונה כזאת וכזאת עושים על האש בשבת או שזו שכונה שכולה חילונים. אלה טענות, שמי שחי בשטח יודע שהפערים בין הנאמר – למציאות, הינם שמים וארץ.

"אני מתגורר כשנתיים בחריש", מעיד ישראל, "ולמיטב ידיעתי אין שכונה שאין בה ציבור תורני כזה או אחר. בחריש יש למעלה ממאה מנייני תפילה בשבת; יש ת"תים מצוינים; יש בית יעקב; כוללים לרוב כ"י, ואני ממליץ לכל מי שמתעניין בחריש לבוא לכאן – בחול או בשבת – ולראות מקרוב את הדברים, ללא פילטרים משומנים ע"י עמותות שמאל".

"שכונת בצוותא נמצאת במצב של בניינים כמעט באכלוס", מדגיש עו"ד רוזנבלט, ונותרו כשבעים יח"ד גדולות – צמוד ממש לקריה החרדית ההולכת ונבנית לצידה". כמו כן, מצביע רוזנבלט על העובדה שהגבעה הדרומית, שטחי העתיד של מכרזי חריש שייצאו לשיווק בשנים הקרובות, סמוכים ממש לשכונת 'בצוותא'.

26 תגובות ל: "70 יח"ד ללא הגרלה בלב חריש: ההזדמנות החרדית?"

 1. נפלא. חייבים לחשוב ברצינות על חריש כפתרון החרדי הבא!!!

 2. מדבר שקר תרחק , אל תשקרו , אחוז החרדים אפסי ואין דבר כזה קרייה חרדים בחריש ….
  עצוב שיש עורכי דין שרלטנים .

 3. "מדבר שקר תרחק" מעניין שכל המגיבים החילונים משתמשים במשפט זה כפתיחה לתגובה באתרים חרדים שמספרים את האמת על חריש החרדית. (כנראה משפט "דתי" יחיד שהם מכירים ולא מיישמים).
  בואו להתרשם לטובה!! העיר מתפתחת נהדר ויש ב"ה קהילות חרדיות מצוינות!!

 4. שקר וכזב. מי שרוצה יכול לרכוש אבל שלא יתפלא אם ימצא עצמו בין חילונים. הגם שהעירייה שם כבר אישרה פתיחת חנויות בשבת ל"ע.
  ואם מונעים מהחרדים אז איך כתוב שרכשו 300?! זו סתירה…
  בשביל לקנות צריך רק כסף ובחריש כבר יקר, מוזמנים לבדוק.

 5. אין פה אפילו רבע אמת, שקרים על גבי שקרים, נשמע כמו משהו שקורה ביקום מקביל, איך אתם מעזים לנצל את העובדה שהציבור לא חשוף למידע אמיתי. אחוז החרדים אפסי בשכונה זו ובשאר השכונות.
  ציבור החרדים שזכו גם כן קטן מאוד וכולם קנו להשקעה

 6. חחח כמה שקרים בכתבה אחת

 7. אני מבקש
  מי שלא יודע שלא ידבר
  יש שמה מידיעה סכום גדול של משפחות חרדיות שקנו שם
  בכל מקרה הרבה יותר מעפולה הר יונה וכו'

 8. לכל צוות "רק לא חרדים בחריש " הכותבים בהיצטלא( מקווה שהבנתם מילה בארמית ) מספר דברים .
  1. ראש המועצה בעצמו אמר שיש בעיר 50 אחוז דתיים חרדיים . ואני סומך עליו בעניין זה בלבד.
  2. הרעיון שבכל כתבה על ההתפתחות המאסיבית של הציבור החרדי שנוהר בהמוניו לעיר , פתאום יש כותבים שמכחישים זאת .ללא שום הוכחה לדבריהם.
  3. בעצרת התפילה נגד חוק השבת היו למעלה מ2000 איש שהם רק חלק מקהילות החרדים דתיים בעיר .
  4. בכל שבת למעלה מ 100 מניני תפילה .
  5. עד כה בעיר 4 כוללים , 3 חידרים 2 בתי ספר בית יעקב .
  קהילת לעבדך באמת קהילת חזון עובדיה , קהילה ליטאית בראשות הרב רייסנר דיין בבית דין של הגר"נ קראליץ ( לחילוני הכותב – הגר"נ , זה ראשי תיבות של הגאון ר ניסים קארליץ ),
  4 ארגוני חסד כולל קופת העיר חריש .
  סופר מעיין 2000 וסופר סטור המחזיקים את כלל הכשרויות המהודרות כולל מוזיקה חסידית לקהל .
  אז לכל הכותבים המנסים להוליך שולל את הקוראים רדו מהעץ שעליתם עליו . כי הציבור החרדי יודע אייך לברר נתונים . רמז ….. לא אגלה לכם . דעת תורה שמעתם על זה ??????

 9. גדולי הדור ממליצים על חריש כאופצייה הכי ראויה כיום לציבור האברכים .שמישהוא יכתוב של של גדול דור שאמר לו רק לא חריש .
  תפסיקו לבלבל את המוח כאילו חרדים כותבים פוא שאין 50 אחוז חרדים דתיים בעיר .ראש המועצה בעצמו ציין זאת באחד מהראיונות על חוק השבת .

 10. המאבק החרדי על צביונה של העיר הוכרע כבר לפני 3 שנים שהתחילה הנהירה לחריש . ועדין ישנם מספר אנשים שעוד מנסים להראות כאיחו מדובר בעיר חילונית .תתעוררו . העיר מתחרדת בכל רגע נתון

 11. לכל החילונים הכותבים . הציבור החרדי פועל במדיות שאתם לא מכירים ולכן אתם חשים את התחרדות העיר בצורה שלא מובנת לכם .קווי נעייס שמעתם . ראשי ישיבות שקוראים לחתנים לגור בחריש שמעתם ,ועוד דרכים שלא יעצרו את הנהירה ההמונית . כבישים סגורים בשבת עניין של זמן

 12. חריש הפתרון הזמין והחלומי ביותר כיום לציבור החרדי
  לראות ולהאמין…..
  בהצלחה

 13. כתושב חרדי בחריש שעוקב אחר התגובות שחוזרות על עצמם בכל האתרים שמביאים כתבות על חריש

  זה לא יעזור

  מי שרוצה להיווכח עד כמה חריש מתחרדת שיבוא עכשיו לחריש ויראה, וזה עוד לפני אכלוס שכונת בצוותא שמונה מאות משפחות חרדיות

 14. יש רשימה של קרוב ל300 חרדים שזכו שם תפסיקו לשקר

 15. אחלה עיר לדתיים

 16. הההה

 17. מעוניין לקנות בחריש באזר ליטאי
  למי פונים ? אשמח לקבל מספרי טלפון

 18. https://www.zmanharish.co.il/lessons

 19. היי. אני גרה בחריש שנתיים אחלה אנשים עיר חרדית לכל דבר לא נופלת מבני ברק לירושלים ,החילונים מנסים לשנות את אופיה של העיר אבל בסוף עוזבים מי שרוצה תורה לו ולילדיו מוזמן לבוא ולראות רובם חרדים וזה ללא עוררין . יש קומץ קטן שמנסה להרוס אך גם החילונים אוהבים לבוא לבית כנסת ומתחברים לאנשי התורה …אין שכונה ללא חרדים ודתיים וזו . אמת לאמיתה!

 20. בתור תושבת חריש בשנים האחרונות, אין מקום אחד בעיר שמוגדר כדתי בטח שלא חרדי, כל השכונות מעורבות באופן מוחלט, ולכן לא יכול להיות אזור מסוים רק לחרדים, זה שיווק זול שמוכרים לציבור החרדי וגם בכל המדיות שלו, כל סרטוני השקר שמפיצים זאת הונאה אחת וגניבת דעת של ציבור שלם שלא ניזון ממקומות אחרים. מהליכה בשכונות בשבוע האחרון דווקא נוכחתי לראות יותר שלטי מכירה של דירות מהציבור דתי/חרדי מאשר של שחילוניים. שלא לדבר על דגלי הגאווה שמתנוססים כמעט בכל בניין. שלא יעבדו עליכם!

 21. המציאות כבר הוכיחה את עצמה שעל אף שיש רק 300 רוכשי דירות חרדים בבצוותא בעזרת השם העיר תהיה ח-ר-ד-י-ת לידיעת כל אלה שמאוד קשה להם להכיל את זה הקריה החרדית בב"ש בזמנו לפני למעלה מעשרים שנה התחיל עם מספר הרבה יותר נמוך של חרדים…

 22. מהם הרחובות החרדיים? איפה הקהילה של הרב טייכנר נמצאת בדיוק? חסידים, ברסלבים חרדים?
  אשמח לדעת על מנת לגור באיזור המתאים לנו… תודה!

 23. אשמח לדעת מה האזורים של חרדים אברכים , ושל קהילת ברסלב
  תודה

 24. קנינו דירה בחריש ואני חילונים

 25. גם אני עברתי לחריש, וכן…. אני חרדי

 26. לדעתי כדי שלא ליצור שנאת חינם בין חרדים לחילוניים
  וכדי לאפשר לכל קהילה לחיות כפי שהיא מבינה ומעוניינת
  יש לסכם עם ראש העיר על הקצאת שכונה חרדית בפאתי חריש
  כך שהחילוניים לא יפריעו לשכונה החרדית והחרדים לא יפריעו לחילוניים
  וכל קהילה תנהל את חייה בשלום ובשגשוג .

כתיבת תגובה