7,000 הורים לילדים עם מוגבלות טרם מימשו את זכאותם

רשות המסים פנתה לכ-7,000 הורים לילדים עם מוגבלות שטרם מימשו את זכאותם לנקודות זיכוי | חלק מההורים אינם בעלי תיק במס הכנסה ואינם חייבים בהגשת דוחות שנתיים ולא הגישו בקשות להחזר מס – ולכן לא נהנו מנקודות הזיכוי | ואילו חלק אחר מההורים הגיש דוחות שנתיים לשנים 2016 ו-2017, אך לא מימשו את הטבת המס | ההורים יוכלו להגיש בקשות רק עד סוף דצמבר

משרדי רשות המסים | צילום אילוסטרציה: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

רשות המסים פנתה בחודש האחרון לכ-7,000 הורים לילדים עם מוגבלות, שבבדיקה שנערכה ברשות נמצא כי לא מימשו את זכאותם ל-2 נקודות זיכוי בשנות מס הצפויות להתיישן בסוף השנה. על מנת לאפשר לאוכלוסייה זו ליהנות מהטבות המס טרם ההתיישנות, ביצעה הרשות במהלך מיוחד פניה דחופה לזכאים במטרה שימהרו למצות את זכויותיהם עד ליום 31.12.2021. ולגבי שנים נוספות (שאינן מתיישנות) הרשות תבצע פניה נוספת לזכאים במהלך השנה הקרובה.

הואיל והאפשרות לתיקון דוח שהוגש לשנת המס 2016 מתיישנת בסוף חודש דצמבר 2021 פנתה הרשות להורים אלו במכתב ובאמצעות מסרונים והציעה להם לממש בדחיפות את זכאותם בהליך פשוט מאוד ב"אזור האישי" שלהם באתר רשות המסים. במקביל הרשות תפנה טלפונית לכ- 250 הורים מקבוצה זו, להם יש יותר מילד אחד עם מוגבלות ותסייע להם לממש את זכאותם.

כתיבת תגובה