8 שנים אחרי פסק הדין: חמישה בניינים מ'הולילנד' נרשמו בטאבו

חמישה בניינים בפרוייקט הולילנד, הכוללים 333 יחידות דיור בשטח של כ-16 דונם, נרשמו השבוע בטאבו | הרשות לרישום והסדר זכויות מקרקעין רשמה את הבניינים בתוך חודש מרגע שהתקבלו כל המסמכים הנדרשים | בפרויקט הולילנד נותרו מספר בניינים נוספים שלא הוסדרו עד עצם היום הזה

מתחם הולילנד, ירושלים | צילום: נתי שוחט, פלאש 90

בחלוף כ- 8 שנים ממתן פסק דין בנושא פרוייקט הולילנד שבירושלים, חתם השבוע המפקח על רישום המקרקעין בירושלים, עו"ד רביב מייזל, על צו רישום הבית המשותף של חמשת הבניינים הנמוכים בפרויקט, ב- 10 חלקות רישום, הכוללים 333 יחידות דיור בשטח של כ-16 דונם.

הבתים המדוברים – שעמדו בלב סערת פרשת הולילנד שאף הובילה לכלא מספר אנשי מפתח בציבוריות הישראלית – נמצאים ברחוב אברהם פררה 3-11, בירושלים.

התיק כולל 584 שעבודים, שהיה צריך לייחד אותם לדירות השונות.

יצויין כי, חרף המורכבות, הרישום התבצע במהירות וביעילות וזאת בפרק זמן קצר של חודש ימים מרגע שהתקבלו כלל המסמכים הנדרשים לשם ביצוע רישום מורכב זה.

יודגש, כי מדובר על חלק מפרויקט "הולילנד" תוך שישנם בניינים נוספים, שטרם הוגשה בקשה לרישומם ברשות.

הרישום המהיר נעשה כחלק מהמגמה שהרשות לרישום והסדר זכויות מקרקעין במשרד המשפטים מובילה בשנים האחרונות למתן שירות מהיר, יעיל ומקצועי לשם הגנה וקידום הזכויות הקנייניות של הציבור והמדינה.

נציין כי הרשות שוקדת בימים אלו על שירות חדש אשר יאפשר הגשת תיקים לרישום/תיקון/ביטול בית משותף, כולל תשריט, באופן מקוון וזאת במטרה לייעל ולטייב את השירות, תוך קיצור משך זמן הטיפול בתיקים.

כתיבת תגובה