85 מיליון ש' הכנסות משכירות: חברות הטכנולוגיה חתמו חוזים

גב-ים בשתי עסקאות משמעותיות ברעננה | חתמה על שני הסכמי שכירות בגין שטח כולל של כ-8,000 מ"ר בפרויקט גב-ים רעננה, אשר יניבו הכנסות בסך כולל של כ-85 מיליון ש"ח | ההכנסות יהיו במשך כלל תקופת השכירות, כשהחלק של גב-ים הוא 69.5% | הסכם נוסף נחתם עם 'רומס' של פתאל, בכ-45 מיליון ש' לתקופת השכירות המלאה

גב ים רעננה | הדמיה: viewpoint (הדמיה להמחשה בלבד)

גב-ים בשתי עסקאות משמעותיות עם חברות הטכנולוגיה הבינלאומיות Texas Instruments ו-NCR ברעננה. החברה חתמה על שני הסכמי שכירות בגין שטח כולל של כ-8,000 מ"ר בפרויקט גב-ים רעננה, אשר יניבו הכנסות בסך כולל של כ-85 מיליון ש"ח (בגין כלל תקופת השכירות, חלק גב-ים 69.5%).

הסכמי שכירות אלו מתווספים לעסקת שכירות שנחתמה עם חברת חללי העבודה Rooms מקבוצת פתאל בפרויקט זה. השטח הכולל של הסכמי השכירות שנחתמו בפרויקט גב-ים רעננה מסתכם בכ-13 אלף מ"ר, אשר יניבו הכנסות בסך כולל של כ-130 מיליון ש"ח (בגין כלל תקופת השכירות, חלק החברה 69.5%).

אבי יעקובוביץ, מנכ"ל גב-ים: "גב-ים חתמה על שני הסכמי שכירות נוספים בפרויקט גב-ים רעננה. האחד, עם חברת Texas Instruments, לשכירות שטח של כ-4,000 מ"ר, לתקופה של 10 שנים, תמורת דמי שכירות בסך כולל של כ-55 מיליון ש"ח (בגין כלל תקופת השכירות, חלק גב-ים – 69.5%). ההסכם השני נחתם עם חברת ההייטק NCR, לשכירות שטח של כ-3,600 מ"ר, לתקופה של 5 שנים, תמורת דמי שכירות בסך כולל של כ-30 מיליון ש"ח (בגין כלל תקופת השכירות, חלק גב-ים – 69.5%)".

יעקובוביץ הסביר כי "הפרויקט, שכולל שני בניינים בני 10 קומות משרדים, מעל קומת מסחר כפולה, ממוקם בלב אזור התעשיה קרית אתגרים המבוקש ברעננה. הפרויקט הינו עסקת קומבינציה עם חברת שופרסל נדל"ן (חלק גב-ים 69.5%), והוא מוקם בשטח עילי כולל של כ-40 אלף מ"ר, מתוכם כ-35 אלף מ"ר משרדים וכ-5 אלפי מ"ר מסחר. השלמתו של הפרויקט צפויה ברבעון השלישי של שנת 2023".

לדבריו, "גב-ים ממשיכה להתמקד בפעילות הייזום האינטנסיבית ומציגה צבר פרויקטים ענק, בפריסה רחבה, הן גיאוגרפית והן סקטוריאלית, שמתמקד במוקדי הביקוש המרכזיים וכולל 14 פרויקטים, בשטח כולל של כ-515 אלף מ"ר, בהשקעה של כ-5.2 מיליארד ש"ח, הגוזר תוספת הכנסות שנתיות מייצגות של כ-450 מיליון ש"ח (חלק החברה).

"כ-54% מהשטחים העיליים בפרויקטים שבביצוע שווקו לתקופת שכירות ממוצעת של כ-10.3 שנים. במהלך שנת 2023 תשלים החברה ותאכלס ארבעה פרויקטים, בשטח כולל של כ-180 אלף מ"ר (145 אלף מ"ר חלק החברה), שיניבו הכנסה מייצגת של כ-80 מיליון ש"ח (חלק החברה), וכוללים את מגדלי מתם מזרח #2 ורב בריח #1, אשר הושלמו ושווקו במלואם, המרלו"ג הרביעי בפארק גב-ים מפרץ חיפה, אשר שווק גם הוא במלואו, ופרויקט גב-ים רעננה".

את עסקאות השכירות מטעם גב-ים, שנחתמו כאמור הוביל סמנכ"ל השיווק והפיתוח העסקי של גב-ים, מר יריב בר-דעה, וליוו משרדי עורכי-הדין וקסלר ברגמן ומשרד גולדפרב גרוס זליגמן.

כתיבת תגובה