87% מהתביעות הצרכניות הקטנות: פסיקה לטובת התובעים

בדיקה שערכה הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן העלתה כי ב 87% מהמקרים בתחומי הגנת הצרכן פוסק בית המשפט לתביעות קטנות לטובת הצרכנים • באלו תחומים ובאיזה ענפים התמקדו התובעים?

תביעה. אילוסטרציה | צילום: Andrey_Popov, שאטרסטוק

בדיקה שערכה הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן העלתה כי ב 87% מהמקרים פוסק בית המשפט לתביעות קטנות לטובת הצרכנים.

הבדיקה נערכה לגבי פסיקות של בית משפט לתביעות קטנות בתחומי הגנת הצרכן המוגשות כנגד עוסקים ממגוון תחומים: תקשורת, קמעונאות, תיירות, מחשבים, רכב ועוד.

Box

מסקנות הבדיקה העלו כי בפסיקות בית המשפט – 87% מתביעות הבדיקה התקבלו ע"י בית המשפט בצורה מלאה או חלקית והושת על החברה חיוב פיצוי לצרכן. הדבר מצביע על מגמה ברורה של קבלת עמדת הצרכנים מול העוסקים במהלך התביעה שהגישו.

בתחומי העוסקים נגדם הוגשה התביעה – ענף שירותי תקשורת הוא הבולט ביותר (32%) ואחריו מכירה קמעונאית (22%) ותיירות (13%).

חמשת הנושאים הצרכניים המובילים בתביעות הם: ביטול עסקה (תנאי ביטול, ביטול עסקה מתמשכת, חיוב בדמי ביטול) הוא הנושא המוביל בתביעות שנבדקו (44%), ואחריו הטעיה וקיום משא ומתן שלא בתום לב (19%),  הסתרת מידע חיוני אודות המוצר (11), אחריות ותיקונים (11%) והצגת מחיר (6%).  מספר פסקי הדין – נמצא בעליה מתמדת בכל שנה, ועלה בשנים האחרונות כמעט פי ארבעה (על פי הנתונים במאגר 'נבו' ועל פי הערכה).

בכל התביעות שנבדקו – מתוך 'נבו' (מאגר נט-המשפט) – הנתבע הינו חברה בע"מ, והתובע יחיד – על פי החוק רק יחיד יכול להגיש תביעה קטנה, התביעות שנדגמו היו בין השנים 2007-2018. גובה התביעה הממוצע בבדיקה הוא: 11,115 שקלים.

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן: "על כל עוסק לדעת כי מי שפועל לפגוע בצרכן ובזכויותיו, יפגע בעצמו בבית המשפט. הנתונים מדברים בעד עצמם והרוח הגבית שנותן בית המשפט היא בשורה משמעותית. המדיניות כיום, לפיה בית המשפט עומד לצידו של האזרח, מצמצמת את פערי הכוחות בין העוסקים לצרכנים ומקדמת סחר הוגן".

Inner

עו"ד מיכאל אטלן, הממונה על הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, ציין כי הוא "שמח כי תוצאות הבדיקה מראות בבירור כי בית המשפט מבין את פערי המידע והכוח בין הצרכן לבין העוסק ומאמין לרוב לצרכן.

"כלי התביעה הקטנה הינו כלי מהותי בהגנה על הצרכנים ובמימוש זכותם החוקית לקבלת סעד, אשר משלים את האכיפה שמנהלת הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן.

"אני קורא לצרכנים להמשיך ולהשתמש בכלי הזה, ההליך הוא פשוט ומהיר ועל הצרכנים לדעת שעליהם להשתמש בו במקרים בהם אין הסכמה בינם לבין העוסק בנוגע לזכותם החוקית".

תגובה אחת ל: "87% מהתביעות הצרכניות הקטנות: פסיקה לטובת התובעים"

  1. אינני חושב שענף המוסכים כלול באחוזים האלה.

    הגיע הזמן שהרשות לצרכן תיכנס לעובי הקורה.

כתיבת תגובה