BMW X5 החדש: בקרוב, גם בגרסת 7 מקומות 

החלה הפרי-סייל במכירות BMW X5 החדש של דלק מוטורס • בקרוב, גם בגרסת 7 מקומות • רכב הסלון עם פונקציות הנהיגה האוטונומית שיעלה בין 600 אלף ל-890 אלף שקלים ויפנק אתכם על הכביש

BMW X5 | צילום: יח"צ

משפחת דגמי ה- X של BMW ממשיכה להתחדש.

אחרי BMW X2, BMW X3 ו-BMW X4  החדשים שהושקו לאחרונה, חלוץ משפחת ה-X במותג, ה-BMW X5, החל השבוע את שיווקו בישראל במכירה מוקדמת, טרם הגעת הרכבים לארץ.

ה-X5 החדש מציג, לטענת היבואנית 'דלק מוטורס', עידן חדש ב-BMW והוא עשיר בכמות חידושים טכנולוגיים, עיצוביים ופונקציונליים המתקדמים ביותר בארסנל של המותג, המאפשרים לו לייצג את ההתגלמות המשכנעת ביותר עד כה של תצורת ה-SAV הייחודית: יכולות כביש, נוחות ודינמיות כמו של רכב סלון מהמובילים בקטגוריה, בשילוב היתרונות, תנוחות הישיבה, יכולות השטח, העיצוב והשימושיות שלSUV.

BMW מציגה בדגם ה-X5 החדש את המילה האחרונה בתחום טכנולוגיית מערכות הבטיחות האקטיביות והיכולות האוטונומיות הקיימות כיום בשוק הרכב העולמי הכוללות שילוב של מערכות רדאר, מצלמות וחיישנים.

לראשונה בדגמי BMW, קיימת מצלמה גם בלוח המכשירים הבוחנת את התנהגותו של הנהג, ורמת המעורבות שלו בנהיגה, ובהתאם לרמה זו מתאימה את התנהגות מערכות הבטיחות והסיוע.

טכנולוגיה זו מאפשרת עידן חדש של נהיגה אוטונומית, אשר לא דורשת את התערבותו של הנהג, כול עוד המערכת מזהה שהנהג מעורב ומוכן לתגובה בכל עת.

מגוון מערכות זה, קיים במערך הבטיחות החדש והמקיף של דגם ה-BMW X5 העונה לשם Driving Assistant Professional אשר מוצע כציוד תקני בכל הדגמים אשר ישווקו בישראל, וכולל בין היתר התרעה וסיוע בבלימה בפני פגיעה בהולכי רגל ורוכבי אופניים במהירויות עירוניות,  התרעה וסיוע בבלימה בפני פגיעה בכלי רכב במהירויות עירוניות ובינעירוניות,  מערכת בקרת שיוט אדפטיבית הכוללת שמירת מרחק, עצירה מלאה וזינוק מעמידה עד 210 קמ"ש וגם מערכת סיוע לנהג בתמרוני חירום ועוד.

בנוסף, מערך Parking Assistant המסייעת בחניה, שולטת כעת גם על תפקידי ההאצה והבלימה, בנוסף להיגוי. לראשונה ובלעדית ל-BMW, המערך כולל כסטנדרט גם את מערכת ה- Reversing Assistant החדשה, הזוכרת את פעולות ההיגוי האחרונות שהתבצעו במרחק של 50 מטר (ולתקופת זמן של 3 ימים) ומאפשרת חזרה מדויקת בנסיעה לאחור של אותן פעולות היגוי. כך יכולה המערכת לתמרן את הרכב לאורך הנתיב שבו נסע לפנים – רק לאחור.

נסיעה חזרה מרחוב ללא מוצא או יציאה חניה מורכבת בין עמודים, מעולם לא היתה קלה יותר.

העידן החדש מחייב את BMW לתכנן מחדש את הדרך בה הנהג שולט ברכב.

BMW X5 החדש מציג את מערכת התצוגה והבקרה החדשה BMW Live Cockpit Professional, כפי שהוצגה לראשונה בסדרה 8, וכלולה גם היא כסטנדרט בכל הדגמים. מערכת ההפעלה החדשה BMW Operating System 7.0, עם תצוגה אופטימלית ונהירה ובתוספת תצוגות ניתנות להתאמה אישית, מיועדת לספק לנהגים את המידע הנכון בזמן הנכון.

המערכת כוללת מערך של 2 מסכי ענק עיקריים: צג בקרה מרכזי 12.3 אינטש במרכז השידה המרכזית ("דשבורד") ולוח מחוונים חדש ודיגיטלי, גם הוא בגודל 12.3 אינטש.

השליטה במערכת מתבצעת באמצעות מגוון אינסופי של אפשרויות: מגע, בקר iDrive, פקדים על גלגל ההגה, שליטה קולית חדשה ומתקדמת, בקרת מחוות יד (Gesture Control), בהתאם להעדפת הנהג.

איזה מנוע תבחרו?

ה-BMW X5 החדש יוצע בשלב הראשון עם שלושה מנועי שישה צילינדרים בטור. כולם משודכים לתיבת הילוכים Steptronic בעלת 8 הילוכים המציעה יעילות ודינמיקת החלפת הילוכים מיטביות.

 BMW X5 xDrive40i עם מנוע טורבו-בנזין 6 צילינדרים בטור המפתח הספק מרבי של 340 כ"ס ומומנט מרבי של 45.9 קג"מ ומעניק תאוצה של 5.5 שניות מ-0 ל-100 (בהשוואה ל-6.5 שניות בדגם הקודם) תוך שיפור ניכר בצריכת הדלק.

 BMW X5 xDrive30d – עם מנוע טורבו-דיזל 6 צילינדרים בטור המפתח הספק מירבי של 265 כ"ס ומומנט מירבי של 63.2 קג"מ, גם הוא זריז וחסכוני יותר מהדגם אותו הוא מחליף.

BMW X5 M50d – דגם ה-M performance הראשון (בהמשך יוצגו נוספים) עם מנוע טורבו-דיזל שבו רביעיית מגדשי טורבו בדגם הביצועים ומייצר הספק מירבי של 400 כ"ס ומומנט מירבי של 77.5 קג"מ.

ברבעון האחרון של השנה יצטרף דגם נוסף:  xDrive45e BMW X5 – דגם ה-iPerformance (היברידי-נטען), בדור חדש עם סוללה גדולה יותר ומנוע חשמלי מעודכן המשודך למנוע טורבו-בנזין 6צילינדרים בטור חדש (המחליף את מנוע ה-4 צילינדרים בדגם הקודם) יציעו יחד הספק מרבי הנושק ל-400 כ"ס, וטווח נסיעה חשמלי ארוך יותר מבעבר.

מערכת ההנעה הכפולה xDrive החדשה מתוכננת לתת עדיפות להנעת הגלגלים האחוריים במקרים שבהם הנהג מאמץ סגנון נהיגה דינמי במיוחד. נעילת הדיפרנציאל המבוקרת אלקטרונית עבור הסרן האחורי (זמינה יחד עם חבילת M Sport או עם חבילת off-road האופציונליות) מעניקה להתנהגות הכביש של הרכב אופי ספורטיבי עוד יותר.

מאפיין חדש נוסף ב- BMW X5 הוא חבילת ה- xOffRoad (בתוספת תשלום), חבילת שטח המוצעת לראשונה בדגם, המרחיבה את מעטפת היכולות של דגם ה-BMW X5 גם מחוץ לגבולות הכביש.

החבילה כוללת, מתלי אוויר אדפטיביים, דיפרנציאל אחורי ננעל, מיגון תחתון ומערך פיקוד נפרד המעניק לנהג אפשרות בחירה בין ארבעה מצבי נהיגה שטח, ומאפשר לו להפעיל את ההגדרות האידיאליות עבור מרווח הגחון של הרכב, מערכת ה- xDrive, תגובת דוושת ההאצה, אופן פעולת תיבת ההילוכים, ומאפייני הפעולה של מערכת ה-DSC כהכנה לנהיגה במצבי שטח שונים: חול, סלעים, חצץ או שלג.

מרחב, תמרון

מבחינת מימדים: הדגם החדש גדול בהרבה עם מראה מרשים ומרחב פנימי גדול יותר, עם רוחק סרנים ארוך ב-42 מ"מ מקודמו (עומד כעת על 2,975 מילימטרים), גידול של 36 מ"מ באורך הרכב (ל-4,922 מ"מ), תוספת של 66 מ"מ לרוחב (כעת 2,004 מילימטרים) ותוספת של 19 מ"מ לגובה (ל-1,745 מ"מ).

החדשנות והראשוניות של דגם ה-X5 לא פוסחים גם על רשימת אביזרי הנוחות שמוצגים ברכב, הכוללים מגוון פריטי אבזור שימושיים במיוחד המופיעים לראשונה ב-BMW X5  החדש: מחזיקי כוסות עם חימום וקירור לשמירה על הטמפרטורה (בין 3 ל-55 מעלות). חבילת תא מטען אופציונלית, הכוללת כיסוי נגלל חשמלי, אשר מאוחסן בצורה חשמלית בבטן תא המטען, ומסילות אקטיביות למניעת החלקת מטען.

דגמי X5 xDrive40i ו-X5 xDrive30d מוצעים בשתי רמות אבזור: Elite , ו- Superior .

מחירים: החל מ-600,000 ועד 890 אלף שקלים.

כתיבת תגובה