השכונה החדשה יוצאת לדרך: נחתמו היתרי בנייה ראשונים ברמת בית שמש ג'-2

בימים אלו מתחילה בניית כ-150 דירות ראשונות -בהן גם של חברת "רובין לנדסמן"- והמרכז המסחרי השכונתי * האכלוס הראשון בשכונה שתמנה יותר מ-2,000 יח"ד צפוי בתוך כשנתיים * ראש העיר הרב משה אבוטבול: "האצת התכנון והביצוע סוללים את הדרך לגל שיווק נוסף שיכלול אלפי יחידות דיור" * יו"ר הועדה לתו"ב בבית שמש הרב משה מונטג: "היציאה לביצוע התאפשרה בזכות עבודות השדרוג בכביש 38 שכבר מתבצעות בפועל" * מגלה: "לראשונה, בשכונה זו מבני הציבור ייבנו במקביל לדירות"

צעד נוסף בדרך להקמת רמת בית שמש רבתי: בימים האחרונים חתם בלשכתו יו"ר הועדה לתכנון ובנייה בבית שמש, הרב משה מונטג, על היתרי בנייה ראשונים לפרויקטים בשכונת רמת בית שמש ג'-2. מדובר בהיתרים ל-3 פרויקטים בשכונה, הכוללים יחדיו כ-150 יח"ד (של חברת "רובין לנדסמן" ועמותת "הר המלך")  וכן מרכז מסחרי שכונתי שיכלול כ-3,000 מ"ר מסחר ובנוסף דירות מגורים, (שייבנה על ידי חברת "האחים אום"). במקביל, מתקדם תכנון מוסדות הציבור בשכונה.
 
חודשים מספר לפני החתימה על היתרי הבנייה, ניתנו היתרי חפירה לכמה מגרשים בשכונה, והכלים הכבדים של הקבלנים כבר מתרוצצים על פני ההר, יחד עם דחפורי משרד השיכון, המתקדמים בפיתוח המתחם כולו בקצב מהיר. באגף ההנדסה בעיר מציינים, כי במקביל להתקדמות בהנפקת ההיתרים הראשונים, הוגשו תכניות בנייה מצד כלל הזוכים במכרזים, והעירייה מאיצה ביזמים ובעמותות שלא להתמהמה, ולהתקדם לקבלת היתרים ותחילת ביצוע בפועל במהירות האפשר.
 
לדברי הרב מונטג, גופים סטטוטוריים מסוימים ביקשו לפני חודשים מספר, שלא לדון כלל בתכניות הנוגעות לרמב"ש ג'-2, שכן על פי הנחיות התב"ע, לא ניתן להנפיק היתרי בנייה עד לתחילת עבודות השדרוג בכביש 38, על מנת שלא להגיע למצב של קריסה תחבורתית עם אכלוס השכונה שתמנה יותר מ-2,000 יח"ד. "אנחנו בחרנו לדון בתכניות, ובמקביל הפעלנו לחץ כבד מאוד להתחיל בשדרוג הכביש, כדי שמתן ההיתרים לא יתעכב. ואכן, כיום הכביש נמצא בביצוע ואין מניעה להנפיק היתרים".
 
חשוב לציין, כי תנאי למתן טופס 4 לאכלוס הדירות בשכונה, הוא השלמת שדרוג כביש 38. על פי קצב העבודות, הן עבודות הפיתוח בשכונה עצמה והן עבודות שדרוג כביש הגישה לעיר, מעריכים בעירייה כי לא תהיה מניעה לאכלס בשכונה משפחות ראשונות בעוד כ-24 חודשים. לדברי ראש עיריית בית שמש הרב משה אבוטבול, "הרצינות בה מטפלת העירייה בבניית השכונה החדשה והאצת התוכניות והביצוע, סוללים את הדרך לשיווק של אלפי יח"ד נוספות בעיר, כבר בחודשים הקרובים".
 
הרב מונטג מציין לשבח את הפעילות הברוכה של צוות תאגדי המים מי שמש, בראשות היו"ר הרב ישעיהו ארנרייך, שעבד מסביב לשעון מול משרד השיכון בתחום תכנון מערכות המים והביוב בשכונה, על מנת להסיר חסמים, כדי שלא לעכב את תחילת עבודות הבנייה. כמו כן, הוא מבקש להודות לראש העיר הרב אבוטבול, שמסייע רבות לקידום הבנייה בעיר בכלל ובשכונה החדשה בפרט, תוך שיתוף פעולה שמוביל לתוצאות משביעות רצון.
 
בתוך כך, תכנון מוסדות הציבור בשכונה, מתקדם בקצב משביע רצון. "בניגוד למה שקרה בשכונות קודמות בעיר, לעיתים באשמת העירייה ולעיתים באשמת משרד השיכון, השאיפה שלנו היא לאכלס את השכונה הזו כאשר לפחות חלק ממוסדות הציבור בה בנויים ומוכנים לשרת את רוכשי הדירות", מספר הרב מונטג. "שחררנו חסמים רבים, ובזכות פעילות רבה, תכנון בתי הכנסת, המקוואות, בתי הספר, גני הילדים ומבני ציבור נוספים נמצא בשלבים מתקדמים, ובסייעתא דשמיא רובם צפויים להיבנות תוך כדי בניית הדירות למגורים".
 
בתמונה: האדמו"ר מדזיקוב בביקור ברמת בית שמש ג'2

תגובה אחת ל: "השכונה החדשה יוצאת לדרך: נחתמו היתרי בנייה ראשונים ברמת בית שמש ג'-2"

  1. אחים אום קבלנים גרועים ככה נראית דירה חדשה קיבלו חורבה
    https://m.youtube.com/watch?v=dyqDi7FHUAk

כתיבת תגובה