שר הבינוי אורי אריאל: נגביר את השקיפות. נפתח את דיוני מועצת מקרקעי ישראל לעיון הציבור”

הגברת השקיפות במשרד הבינוי. השר אריאל הודיע על שינוי שם משרדו ועל כוונתו להגביר את השקיפות על ידי העברת שידור ישיר לציבור של דיוני מועצת רשות מקרקעי ישראל.

שר הבינוי אורי אריאל הודיע היום, בכנס “ארגון הקבלנים והבונים בת”א יפו ובת-ים” על שינוי שם משרדו והפיכתו ל”משרד הבינוי”, לאחר שההחלטה אושרה בממשלה.

לדברי השר אריאל, החלפת שם המשרד נבעה מהעובדה שיש בלבול רב בנוגע לשם המשרד ופעמים רבות ניתן לשמוע באותו משפט הן את צירוף המילים “משרד הבינוי והשיכון”, הן את הצירוף “משרד השיכון והבינוי”, והן את כל אחד משמות המשרד בצורה נפרדת. ארבעה שמות שונים למשרד אחד.

sorek-box

השר אריאל הסביר כי מטרת השינוי היא לעשות סדר בבלאגן, למנוע את חוסר הבהירות בשם המשרד, ואת הבלבול בציבור ובתקשורת. תפקיד משרד הבינוי הוא לבנות. בנינו בעבר, אנחנו בונים היום ומגדילים את כל הפרמטרים בשוק הדיור, ואנחנו נמשיך לבנות. לכל הציבור.

שר הבינוי הדגיש כי אין חשש לפגיעה בדיור הציבורי באמצעות שינוי השם: “אין לי שום כוונה לזנוח את הדיור הציבורי. אנחנו ממשיכים לסייע לדיור הציבורי וממש כמו שמופיע בשם המשרד החדש – גם בתחום הדיור הציבורי אנחנו עוברים לפאזה של בינוי. חברת עמידר הופכת לחברה יזמית ותעסוק בפרוייקטים של פינוי-בינוי בדיור הציבורי. גם נשפר לדיירים הקיימים וגם נביא כסף גדול ומשמעותי לרכוש עוד אלפי דירות חדשות לזכאים. נמשיך לדאוג לכל הציבור ובפרט לשכבות החלשות ולזכאי הדיור הציבורי”.

במקביל, הודיע בכנס השר אריאל על כוונתו להגביר את השקיפות במועצת מקרקעי ישראל על ידי העברת דיוני המועצה בשידור חי, און ליין, ממש כמו שידורי ועדות הכנסת. זאת בנוסף לחומרים שמפורסמים שבועיים לפני התכנסות המועצה, ולאתר השיווקים החדש שהשיקו משרד הבינוי ורשות מקרקעי ישראל ומאפשר לציבור לעקוב אחר תוכניות השיווקים בשנתיים הקרובות. אריאל הסביר כי המטרה היא “שגם מי שלא נמצא בישיבות המועצה יוכל להתכתב עם דיוני המועצה ועם ההחלטות ולהיות חלק מפתרון מצוקת הדיור. אני בודק את זה ברמה הטכנית וברמה החוקית ומקווה ממש בקרוב שנוכל להתחיל להציג את הישיבות הללו לציבור הרחב. כל מידע שאני אקבל כדי להיות יותר שקופים ויותר נגישים אני אבחן ואקבל”.

בהתייחסו לתוכניות הממשלתיות להוזלת מחירי הדיור, מחיר מטרה ומע”מ אפס פנה השר אריאל לציבור הרוכשים: “הציבור חיכה להורדת מחירי הדיור אבל יותר מדי שנים לא היה אור בקצה המנהרה. עכשיו אנחנו מוציאים לדרך את תוכניות מחיר מטרה ומע”מ אפס, כאשר חוק מע”מ 0 יאושר לא יאוחר מה19 לנובמבר ועד סוף חודש נובמבר יהיו שיווקים במחיר מטרה. האור הזה יהיה משמעותי. בסוף 2014 המחירים ייבלמו וב 2015 המחירים יירדו”.

שר הבינוי הוסיף: “אנחנו יודעים ששם המשחקים הוא שיווקים. אנחנו עולים ב 10% כל שנה בשיווקים, אבל מי שיודע להדביק פערים של 10 שנים בשנה אחת שיקום. אני בעדכם. אני רוצה שהקבלנים ירוויחו. קבלנים שלא מרוויחים לא בונים וזה לא טוב. בלעדיכם לא תהיה סחורה. אבל אנחנו צריכים להביא את הסחורה במחירים כאלו שהילדים שלנו יוכלו לקנות בית בישראל”.

inner

כתיבת תגובה