מע”מ 0: ועדת הכספים תתכנס לאשר את החוק ביום שלישי השבוע

ההצבעה בקריאה השנייה והשלישית על חוק מע”מ אפס מתוכננת עם פתיחתו של מושב החורף של הכנסת והיא תחול רק 40 יום מיום אישורה

ועדת הכספים תכונס לישיבות מרתוניות בימים שלישי ורביעי הקרובים לעריכת הצבעות על חוק מע”מ אפס. כך סיכמו יו”ר ועדת הכספים ח”כ ניסן סלומינסקי ושר האוצר יאיר לפיד.
 
ההצבעה בקריאה השנייה והשלישית על חוק מע”מ אפס מתוכננת עם פתיחתו של מושב החורף של הכנסת, כאשר לפי התכנון התחולה היתה אמורה להיות רטרואקטיבית מספטמבר 2014, אולם כעת נראה שהיא תחול רק 40 יום מיום אישורה.
 
רה”מ בנימין נתניהו טילפן בימים האחרונים אל ראשי סיעות הקואליציה וביקש את תמיכתם וסיועם באישור החוק.
  
סלומינסקי הכניס סעיף לחוק המחיל פטור ממע”מ גם על רכישת דירה בקבוצות רכישה. ואולם, במשרד האוצר מתנגדים לכך בחריפות. סלומינסקי אמר כי לא מן הנמנע שיימצא פתרון לקבוצות הרכישה שלא באמצעות החוק.
 
יצויין כי לפי שעה אין הסכמה עם החרדים והאופוזיציה בדבר הסרת 2,000 ההסתייגויות שהגישו להצעת החוק. ח”כ יעקב ליצמן (יהדות התורה) הודיע כי האופוזיציה תעלה את ההסתייגויות לחוק הן בוועדת הכספים והן במליאת הכנסת. ליצמן גם ידרוש מלפיד להציג לוועדה את המקורות התקציביים למימון החוק – כ-3 מיליארד שקל.
 
ליצמן תבע להנהיג מע”מ דיפרנציאלי למי שלא שירת בצבא, כך שיקבל פטור ממע”מ עד 1 מיליון שקל, כאשר אם יקנה דירה במחיר של עד 1.6 מיליון שקל, אזי ישלם מע”מ בשיעור של 18% על ההפרש בין 1 מיליון שקל למחיר הדירה. סלומינסקי שהעלה אף הוא את ההצעה בפני לפיד אמר כי משרד האוצר מתנגד להצעה זו.

תמונה: פלאש 90

sorek-box

כתיבת תגובה