חזון העיר החרדית הגדולה הופך למוחשי

ההתפתחות המואצת של השכונות החרדיות בבית שמש נכנסת להילוך גבוה כששכונת רמת בית שמש ג'2 מתחילה להיבנות, הקבלנים הראשונים שמקבלים את היתרי הבנייה באזור כבר עולים על הקרקע והחלום של עיריית בית שמש הופך למציאות.

מאז ומתמיד סימלה רמת בית שמש ג'2 את המהפך שעברה העיר בית שמש. קרקעות השכונה, שהייתה למוקד מאבק אדיר בין פרנסי העיר החרדים לבין נציגי האופוזיציה מהעיר הוותיקה – שווקו בהצלחה ליזמים ולעמותות בנייה חרדיות לפני כשנתיים וזכו להתעניינות עצומה ולביקוש רב מצד הרחוב החרדי. בימים אלה, לאחר מסע תלאות שהדיר שינה מעיני היזמים והעסקנים המקומיים, מונפקים היתרי בנייה ראשונים בשכונה וחלק מהקבלנים כבר עולים על הקרקע.

שכונת רמת בית שמש ג'2 ממוקמת לצד אחותה הבוגרת רמה ג'1 שמונה כ-2,200 יחידות דיור ובעת הזאת כבר מאוכלסת בחצייה. לאחר שג'1 הוכתרה כהצלחה, כשנוצר בה תמהיל איכותי של משפחות בני תורה, גבר הביקוש להצטרף להצלחה גם בשכונה החדשה ג'2.

האופי המסתמן של השכונה, שתכלול כ-1,800 יחידות דיור, כולל קהילות חסידיות גדולות ומפוארות לצד בוגרי ישיבות ליטאיות. לדוגמה, קהילת דז'יקוב ויז'ניץ בראשות כ"ק האדמו"ר שליט"א שקובעת את משכנה בעיר, לצד בוגרי ישיבת חברון הליטאית.

בחודשים האחרונים המתינו כולם בציפייה דרוכה לקבלת היתרי בנייה כדי לראות את שלדי הבניינים צומחים בזה אחר זה, ולאחר עיכובים ביורוקרטיים רבים, שנבעו בין היתר מהבחירות החוזרות שנערכו בעיר ומהמתנה לתחילת העבודות על כביש 38 המוביל לעיר, ניתנו לאחרונה היתרים ראשונים והטרקטורים כבר נצפו כשהם פועלים בשטח.

בסיבוב שערכנו בשטח ראינו את הטרקטורים של חברת רובין לנדסמן, מבצעים עבודות בנייה לקרייה החסידית הגדולה שתמנה 123 משפחות. גם בפרויקט החסידי "נופי הרמה" כבר מבצעים עבודות חישוף ראשוניות וכן בפרויקטים נוספים.

במקביל, מתקרבות לסיומן העבודות על הגשר שיהווה ציר התנועה העיקרי לשכונות החדשות ושיחבר את ג'1 וג'2 לשכונת רמה א' הקיימת וכן למרכז המסחרי הגדול, המע"ר, שצפוי להיות מוקד המסחר המרכזי של השכונות החרדיות.

כשעוסקים בהתפתחותה של בית שמש, אי אפשר שלא לציין את הממונה על התכנון והבנייה בעיר, ר' משה מונטג, האיש שרמה ג'2 היא הפרויקט האישי שלו, ואת ראש העיר ר' משה אבוטבול,  שיחדיו דוחפים בכל הכוח את קידום השכונה דרך כל החסמים הביורוקרטיים. יזמים שונים עמם שוחחנו מציינים את הפעילות האדירה של שני אלה שמצליחים להתגבר על כל מכשול בדרך להכתרת בית שמש כעיר החרדית הגדולה בארץ. 

כתיבת תגובה