ירידה ניכרת בקניית דירות בבית שמש; עליה דרסטית בביתר עלית

ביתר עילית ממוקמת במקום הרביעי עם עליה ניכרת בעסקאות עם זינוק של 72 אחוז, לעומת בית שמש שספגה ירידה בהיקף של 30 אחוזים * ולמרות הכל עדיין נמכרו בשנה האחרונה יותר דירות בבית שמש * איך זה יתכן? כל התשובות בפנים

נתונים מפתיעים בענף הנדל”ן החרדי: מנתוני מערכת הנדל”ן של רשות המסים המבוססת על דיווחים למס שבח, על פי ניתוח שעשו במחירון דירות יד 2, עולה כי ביתר עילית ממוקמת במקום הרביעי עם עליה ניכרת בעסקאות של דירות עם זינוק של 72 אחוז ב – 2013 לעומת העסקאות שנעשו בשנת 2012.

 
לעומת זאת, העיר בית שמש, שבשנה שעברה נכנסה לרשימה המכובדת כעיר שמספר העיסקאות שנעשו בה היו מהגבוהות ביותר, סופגת ב – 2013 ירידה משמעותית של 30 אחוזים לעומת היקף העיסקאות ב – 2012.
 

box

אם אנחנו מתחילים לבדוק את מספר הדירות שנמכרו בפועל, עדיין בית שמש מובילה בפער ענק של 726 דירות שנמכרו בשנה שעברה לעומת ביתר שנמכרו בה רק 473 דירות – אלא שמבחינת האחוזים, כאן נרשמה ירידה תלולה בבית שמש.

 
שנת 2012 היתה שנה שבבית שמש יעדיפו לזכור עם היקף מכירות של 1,036 דירות – לעומת 275 דירות שנמכרו בביתר באותה שנה. כאמור, בשנת 2013 התהפכה המגמה וביתר מובילה במכירות מבחינת האחוזים.

 
לדברי רועי שגב, סמנכ”ל אתר יד2: “שוק הדירות מיד שנייה, המהווה את רוב רובן של העסקאות לרכישת דירות בישראל, מצייר תמונה השונה במקצת משוק הדירות החדשות. אנחנו רואים שגם בערים כמו חיפה, בהן היקף הבנייה החדשה אינו גבוה, מתבצעות אלפי עסקאות בשנה, ולכן היא ממוקמת במקום השלישי. המחסור בדירות בישראל בא לידי ביטוי בביקוש גבוה העולה על ההיצע ורוכשי הדירות מוכנים להתפשר על רכישת דירה ישנה במקום דירה חדשה ועל אזור המגורים, וזאת בניסיון לרכוש דירה בהתאם לתקציב שלהם. זה בא לידי ביטוי גם בגידול בעסקאות מחוץ לאזור המרכז, מגמה שבולטת גם ברכישת דירות חדשות וגם ברכישת דירות יד שנייה”.

side
inner

כתיבת תגובה