“חרדים יקבלו דירה יותר צעירים כי חילונים לא צריכים דירה בגיל 25”

שרית דנה, האשה החזקה בתחום התכנון והבנייה בישראל, מעניקה ראיון פרישה וטוענת: “מיצוי כושר ההשתכרות לא חייב להיות בהכרח תנאי סף”

עד לאחרונה היתה, עו”ד שרית דנה, האישה החזקה בתחום התכנון והבנייה בישראל בתפקידה המשנה ליועץ המשפטי לממשלה לעניינים אזרחיים. כל נושא התכנון והבנייה בישראל, היה צריך לעבור קודם את האישור שלה ורק לאחר מכן החוק קודם.  
 
כעת, לקראת פרישתה, העניקה ראיון לעיתון ‘גלובס’ וכשנשאלה לגבי עמדתה בנושא הקריטריון של מיצוי כושר השתכרות?, ענתה “שאלת מיצוי כושר ההשתכרות היא ב-150% שאלה של מדיניות. אני חושבת שמותר למדינת ישראל לומר שהיא רוצה להשתמש במשאב שיש לה בשביל לעודד אנשים לצאת לעבודה ורוצה לתת תמיכה גדולה יותר למי שעובד.
 
“אבל מצד שני”, מדגישה דנה, “זה בוודאי לא קריטריון מחויב משפטית. לא מקובל עליי לומר שזה בלתי סביר לא לדרוש מיצוי כושר השתכרות. זה לא חייב להיות בהכרח תנאי סף”.
 
– מה בדבר הקריטריון של ותק שנות נישואים, העומד במרכז המחלוקת עם החרדים?
 
“גם זה קריטריון שאינו בלתי סביר. טוענים שהקריטריון הזה מפלה ומעדיף חרדים, כי הם מתחתנים יותר צעירים. אבל זה לא מעניין. קבוצת השוויון היא אנשים שזקוקים לדירה. אם אתה מקבל שכשיש למדינה משאב מוגבל יותר, אז צודק שתיתן דירה לזוג נשוי עם ילד מאשר לזוג נשוי בלי ילד. אנשים בני 25 חילונים לא זקוקים לדירה.
 
“לכן זה לא נכון שוותק שנות נישואים מפלה חרדים. זה מפלה חרדים במובן זה שהם יקבלו את זה יותר צעירים. אבל הם יקבלו את זה בדיוק באותו שלב בחיים כמוני. עד שהבת שלי תתחתן, נשמתי תפרח”.

side
inner

כתיבת תגובה