תתעשתו רגע לפני שחריש תהפוך לעיר חילונית

השיווק החדש שהחל בשבוע שעבר בחריש באמצעות עמותת ‘חריש הירוקה’ מוכיחה כי ניתן למכור דירת 4 חדרים במחיר של 560 אלף שקל אחרי המענקים * מדוע העסקנים החרדים מפקירים את העיר לטובת הציבור החילוני?! * הזעקה האחרונה!

בשבוע האחרון פרסמה עמותת ‘נאות חריש’ כי מעבר לשש מאות דירות שזכתה בחריש, היא עומדת לשווק עוד כשש מאות דירות בשיתוף פעולה עם חברת הבניה ‘אורתם מליבו’, כשמחיר דירת 4 חדרים תעמוד על 660 אלף שקל בלבד, לפני מענקים.
 
בשלב הזה עדיין לא ידוע מאיזו חברה רכשה ‘חריש הירוקה’ את 600 הדירות הנוספות, אבל מה שבטוח שיש כאן כתב אישום חמור נגד העסקונה החרדית שבשביל אינטרסים צרים מפקירה את חריש לציבור החילוני.
 
בואו נחשוב לרגע אחד בהגיון, הרי ראשי ‘חריש הירוקה’ לא עובדים לשם שמים אלא מתכוונים לעשות כאן “קופה” רצינית של כמה מיליוני שקלים, כפי שנחשף בשבוע שעבר באתר “Ynet“. ולמרות זאת, הם מצליחים לעמוד ברף הנמוך של 660 אלף שקל לדירת 4 חדרים – וכל זאת עוד לפני המענקים.
 
אם נתקדם שלב אחד קדימה, נגלה כי בקיזוז המענקים בסך 100 אלף שקל, כל רוכש ישלם 560 אלף שקל עבור דירת 4 חדרים!!! מדובר במחיר מציאה של ממש, בהתחשב בעבודה שכיום קונים במחיר זה דירת 3 חדרים בהר יונה.
 
ההתנהלות של העסקונה החרדית בחריש, עוד תילמד בהיסטוריה של הציבור החרדי איך אסור להתנהל. נכון, ראשי ‘ועד הדיור המאוחד’ קיווי שחריש תהיה בעלת צביון חרדית וכי הם ישלטו על העיר. זה לא קרה. החילונים גם זכו. נו, ולכן צריך להפקיר את העיר לחילונים?
 
הרי כמו שעמותת ‘חריש הירוקה’ סגרה הסכם על רכישת 600 דירות נוספות, גם העסקנים החרדיים יכלו לסגור עסקה דומה. בעלי החברות שזכו במכרזים התחננו בחודשים האחרונים לעסקנים שירכשו מהם את הקרקע שזכו בחריש, אבל אין אל מי לדבר. ברגע שהעסקנים קלטו שהשליטה לא תהיה בידם, מבחינתם אין יותר מה להשקיע בעיר.
 
מדובר כאן בעוול משווע שזועק לשמים! הרי יש כאן אלפי משפחות בציבור החרדי שאין להם קורת גג והם לא מסוגלים לישון רגועים בלילות כשהם אינם יודעים מה ילד יום. מבחינתם הם מוכנים לעשות הכל בכדי להגיע לקורת גג במחיר סביר, אבל יש מי שאמור לטפל בזה ולא עושה מאומה!
 
מדוע בהר יונה ניתן למכור דירות קטנות של שלושה חדרים במחיר של 560 אלף שקל, ואילו בחריש אי אפשר למכור דירת ארבעה חדרים באותו מחיר, אחרי קיזוז המענקים?!

side

כתיבת תגובה