TPV של דן לואב פותחת משרד ראשון מחוץ לארה"ב: בת"א

Third Point Ventures, זרוע ההשקעות של קרן הגידור של דן לואב, פותחת משרד בתל אביב – הראשון מחוץ לארה"ב | מאז 2015 ביצעה TPV שש השקעות בישראל | המשרד החדש בתל אביב ינוהל על ידי ספיר הרוש, שהצטרפה ל-TPV מקרן פיטנגו הישראלית בתחילת השנה

דניאל (דן) לואב | צילום: TPV

Third Point Ventures (TPV), זרוע השקעות עצמאית של קרן הגידור Third Point LLC, הודיעה היום כי פתחה משרד בתל אביב, במטרה להרחיב את הפריסה הגיאוגרפית של החברה גם למזרח התיכון ולחזק את המחויבות של TPV לאקו-סיסטם של ההון-סיכון הישראלי.

את TPV מנהלים יחד דניאל (דן) לואב (אחד מהמשקיעים האקטיביסטים הגדולים בעולם) ורוברט שוורץ. שוורץ הוביל את השקעות ההון סיכון של הפירמה במשך 22 שנים, והיה אמון על ההשקעות הקודמות של TPV בסטארט-אפים ישראליים. לאחרונה גייסה TPV הון ייעודי בקרנות עצמאיות שיאפשרו לחברה להגדיל את פעילותה בישראל ולהוביל סבבי השקעה בחברות ישראליות נוספות,  בעיקר בסבבי גיוס A או B, בתחומי הליבה שלה: אבטחת מידע (Cyber Security), תוכנות ארגוניות (Enterprise Software) ותשתיות נתונים (Data infrastructure), המשרד החדש בתל אביב ינוהל על ידי ספיר הרוש, שהצטרפה ל-TPV מקרן פיטנגו הישראלית בתחילת השנה. במהלך פעילותה בפיטנגו הרוש היתה שותפה בלמעלה מ-20 השקעות בסטארט-אפים טכנולוגיים בשלבים מוקדמים.

Third Point Ventures מציעה לחברות הון בשלב מוקדם יחסית, בנוסף לתמיכה מעשית לאורך כל מחזור החיים של ההשקעה, החל משלב הוולידציה, דרך שלבי הצמיחה ועד להנפקה, תוך מינוף המשאבים והניסיון הרב של קרן הגידור Third Point. צוות ההון סיכון של הקרן, המורכב ממהנדסים, מוביל סבבי גיוס, מצטרף לדירקטוריון של החברות, ומסייע לחברות הפורטפוליו של הקרן לאורך כל מסלולן.

בין השקעותיה של TPV בישראל ניתן למנות את SentinelOne, ענקית הסייבר שנסחרת בנאסד"ק ;  Verbit, חברת בינה מלאכותית שפיתחה מערכת אוטומטית לתמלול קבצי אודיו ו-וידאו ברמת דיוק גבוהה ובעלות נמוכה משמעותית; חברת Next Silicon, שמגדירה מחדש את הארכיטקטורה של המחשב לטובת עתיד השימוש במחשבים, Trullion, המייצרת שקיפות עסקית באמצעות תוכנת אוטומציה שמאפשרת גישה ישירה לנתונים פיננסיים של חברה בזמן אמת; Forter, המספקת פתרונות תוכנה למניעת הונאות ללקוחות קמעונאיים מקוונים וזירות מסחר מקוונות. בעבר, השקיעה TPV גם בחברת Oryx Vision, שפיתחה טכנולוגיית לידאר (Lidar) בשביל רכבים אוטונומיים.

 

דניאל (דן) לואב, מייסד ומנכ"ל Third Point LLC, ציין כי  "הנוכחות הקבועה של TPV בישראל היא התרחבות טבעית של המחויבות שיש לנו למדינת ישראל כבר הרבה מאוד שנים. עדות לכך, הן השקעות קודמות בשלבים מוקדמים שביצענו בישראל באמצעות קרן הגידור שלנו. אנו נרגשים להשקיע בדור הבא של חברות ישראליות חדשניות באמצעות קרנות ההון-סיכון הייעודיות שלנו, ולמצב נוכחות פיזית בתל אביב".

רוברט שוורץ, שותף מנהל: "גישת ה-'סטארט-אפ ניישן' של ישראל שמתודלקת על ידי מערכת החינוך המצוינת במדינה, השירות הצבאי והתרבות העיקשת וחדורת המטרה, הופכת אותה לאחד המקומות המרגשים ביותר להשקעות הון-סיכון. ההשקעות הקודמות שביצענו בישראל בתחומי בינה מלאכותית, אבטחת מידע, ותוכנות ארגוניות, היו בין המוצלחות ביותר שנעשו בהיסטוריה שלנו. אנו נרגשים במיוחד לתמוך בדור הנוכחי של יזמים/ות ומייסדים/ות במטרה להצמיח את החברות שלהם/ן, לפתח מוצרים חדשים ולהתרחב גלובלית".

ספיר הרוש, שותפה, מנהלת משרד TPV בישראל: "לאחר מספר שנים באקו-סיסטם הטכנולוגי הישראלי, התרשמתי מאוד מהצוות המנוסה של Third Point, הרקורד המוכח שלהם והיכולת הייחודית לסייע לחברות הפורטפוליו שלהם לצמוח ולהתרחב לפעילות גלובלית. מהיכרותי עם היזמות והיזמים הישראליים, אין לי ספק שהפוטנציאל כאן הוא עצום ואני שמחה ומצפה לסייע ל-TPV לזהות את הגל הבא של סטארטאפים ישראלים וללוות אותם בכל שלבי הצמיחה".

כתיבת תגובה