אחרי ההתנגדויות: החלה בניית 'ביג פאשן' גלילות

הקניונים באזור המרכז בכוננות ספיגה: 25 אלף מ"ר לשטחי מסחר בסגנון לייף סטייל ואופנה אושרו לאחר אינספור התנגדויות • האם פתיחת הביג פאשן בשבת תעכב את סגירת הקניונים המתחרים באזור המרכז שיתפרנסו בעיקר משומרי ומוקירי השבת?

ביג פאשן הצפוי לקום בגלילות | מקור הדמיה: יח"צ

פרויקט הדגל של קבוצת ביג – מרכז 'ביג פאשן' בגלילות – יוצא לדרך. הקבוצה דיווחה על קבלת היתר והתחלת שלב החפירה והדיפון בפרויקט הענק בצומת גלילות. מדובר במתחם ענק של 44 דונם. כחצי ממנו 20.5 דונם שייך לקבוצת ביג (נרכש ב-180 מיליון שקל) והיתר 23.5 דונם שייכים לשותפים במיזם, חברת חוף התכלת ומשפחת פרידמן (שבבעלות קבוצת אלייד).

בשלב הראשון יכלול המרכז 25 אלף מ"ר של שטחי מסחר, 70 אלף מ"ר משרדים ו 120 אלף מ"ר של חניונים שיכילו 3,000 מקומות חניה. ביג גלילות עומד להיות מוקם במיקום הכי אסטרטגי מצד בלייני ישראל: בקו התפר שבין השרון וגוש דן, צמוד לסינמה סיטי גלילות ולצד קומפלקס בתי קולנוע באזור.

נציין כי כבר לפני כשלוש שנים דיווחה הקבוצה כי מרבית הפרויקט – ליתר דיוק: כ-90% ממנו – שווק בהצלחה והמרכז היה אמור להיפתח בשנת 2019, שהסתיימה זה עתה. כעת, לאחר שמרכז הקניות, הבילוי והפנאי נחלץ העיכובים וההתנגדויות הרבות שהוגשו נגד בנייתו, הצפי לאכלוס הוא ב-2023.

על פי התכנון, ביג פאשן גלילות אמור להיות קניון לייף סטייל פתוח שיכלול שדרות אופנה, מסעדות ואטרקציות לילדים ומשפחות. אחת הסיבות לדחייה שוב ושוב בתחילת הבניה של הפרויקט נעוצה בעתירה של סוחרים מרמת השרון שהתאגדו והגישו ערר בניסיון למנוע את הקמת הפרויקט. קבוצת ביג לא קיבלה את העתירה בחיבוק ידיים, ובתדרוכים לתקשורת האשימו כי הקניונים המתחרים באזור הם שעמדו מאחורי התאגדות הסוחרים הקטנים.

מנכ"ל קבוצת ביג, חי גאליס, אמר אתמול (רביעי) ל-TheMarker לאחר שההיתרים התקבלו והתחלת הבנייה נראית במקום: "עבדנו קשה מאוד במשך שנים רבות לקבל את ההיתר, נשמות טובות ניסו לעצור ולחסום אותנו, וטענו שלא נקים את הפרויקט. לקח לנו ארבע שנים – אבל הצלחנו להתגבר על כל ההתנגדויות ולקבל היתר בנייה".

לדברי גאליס, "תמהיל הקניון יהיה מותאם לחוויית הקניות החדשנית והייחודית שמחפש קהל הלקוחות, שלא רץ יותר לכל מרכז קניות שפותחים". 

מרכז ביג פאשן החדש אמור להתחרות עם קניון שבעת הכוכבים באזור גלילות ועסקים אחרים באזור השרון ותל אביב כאשר ברור שבתקופה הנוכחית שבה פורחות מאוד הקניות ברשת, רק החזקים שורדים. 

השאלה שנותרה היא כיצד ינהגו בעלי המקום בסופי שבוע. האם נהיה עדים כאן לעוד מרכז המוני לחילולי שבת כפי שנעשה באשדוד או שמא המקום יהיה סגור בשבת כמו פיאנו, מתחם הבילוי והקניות החדש, שייפתח בעוד כחודשיים בפולג שבנתניה וישמור שבת. על פי פרסומים בעבר בYNET נראה כי המרכז עתיד להיות פתוח בשבת, אך סביר כי אם כך, הוא יאבד כוח צרכני אדיר ולא ירוויח מהכנסות המרכזים המסחריים והקניונים שומרי השבת כמו קניונים אחרים.

'ביזנעס' מזכיר, כי עד היום ישנם שומרי שבת רבים הנמנעים מכניסה ל'ביג פאשן' באשדוד בשל היותו פעיל בשבת.

כתיבת תגובה