אחרי הפרסום שכלל אזכור מפורש של ווטסאפ: 'כללית' מתנצלת

"בשבוע האחרון יצאה שגגה מתחת ידנו ופורסמה מודעה עם תוכן של שימוש בכלים טכנולוגיים ואנו מצרים על כך", קוראת 'כללית' מעל גבי לוחות המודעות בהתנצלות בפני הציבור החרדי | הקופה מבטיחה כי היא "תמשיך להתאים את המסרים והשירותים לאופי ולדרישות הערכיות של הציבור החרדי תוך הנגשה והתאמה מלאה"

מודעת הפרסום המביעה התנצלות | צילום: ביזנעס

פחות משבועיים חלפו מאז הסב מדור 'מדיה ופרסום' של 'ביזנעס' את תשומת הלב הציבורית למודעה תמימה למראה שבסך הכל סיפרה על הצגת שירותים דיגיטליים למגזר – כשבפועל, זו נשאה בקרבה בין השיטין (ולא רק ביניהם) בשורה היסטורית במדיה החרדית, וכבר נרשמת התנצלות מטעם המפרסם (ולא מטעם העיתון. מעניין מדוע).

מדובר, למי שלא זוכר, בפעם הראשונה שבה הוזכר מפורשות בעיתונות החרדית הממוסדת היישומון 'ווטסאפ', במודעה שפרסמה 'כללית' בעיתון 'יתד נאמן'. העיתון העניק בימה יפה גם לידיעה אודות ה'ווטסאפ המרפאתי', בהזכרת השם המפורש של האפליקציה כשסמליל הווסטאפ מככב במודעה לצד שורת חיפוש הודעות בווטסאפ שיכולה להיראות גם כעין שורת חיפוש בגוגל, למיטיבי ראות.

250/200 סייד בר + קובייה

מתברר שהפרסום לא עבר בשקט, לפחות לא מצד המפרסמת, 'כללית' שפונה עתה לציבור במודעה שמתנצלת ומבהירה את המהלך.

"הבהרה חשובה", נכתב בכותרת המודעה שפורסמה בלוחות המודעות בריכוזים החרדיים, "כארגון הבריאות הגדול והמוביל בישראל, קשובה כללית לצרכי לקוחותיה ועושה מאמצים להתאים את השירותים והמסרים בהתאם לערכי כלל המגזרים הנמנים על חמשת מיליוני לקוחותיה בכל רחבי הארץ.

"התאמת השירותים של כללית, כוללת גם את הנגשת שירותי האונליין המקלים על החיבור בין הלקוח לצוות הרפואי באופן מדוייק ומותאם. כחלק מהתאמת השירותים, כללית מציעה ללקוחותיה בציבור החרדי שירות באמצעות הודעות קוליות ושירותים נוספים המהווים חלופה איכותית נגישה ומהירה".

מודעת ההתנצלות של כללית | צילום: ביזנעס

כאן ממהרת 'כללית' לאזכר תכנית שהיא מעניקה על טהרת הטלפון למגזר החרדי, כדי לנצל את הבימה מול המתחרה העיקרית שלה, 'מכבי' שחורכת את המדיה בקמפיין ממוקד אודות תכנית ספורט שהיא מציעה בהוזלה מסוימת (גם בהרשמה טלפונית, למרות שאף במודעותיה השתרבב בחלק מהעיתונים סמליל הווטסאפ): "ביטוי בולט לכך ניתן בתכנית 'כללית אקטיב', בה הושקעו משאבים רבים על מנת לאפשר שימוש הולם בתכנית ללא חיבור לדיגיטל, אלא רק באמצעות מכשירים כשרים, מה שזכה לעידודם וברכתם של מרנן ורבנן שליט"א".

870/135 ליינר ארטקל

ואחרי כל ההקדמה הארוכה הזו, מגיעים ב'כללית' סוף כל סוף אל הפוינט: "בשבוע האחרון יצאה שגגה מתחת ידנו ופורסמה מודעה עם תוכן של שימוש בכלים טכנולוגיים ואנו מצרים על כך. כללית תמשיך להתאים את המסרים והשירותים לאופי ולדרישות הערכיות של הציבור החרדי תוך הנגשה והתאמה מלאה על מעטפת הבריאות הטובה והמשתלמת ביותר למשפחה החרדית".

Inner 620/130

תגובה אחת ל: "אחרי הפרסום שכלל אזכור מפורש של ווטסאפ: 'כללית' מתנצלת"

  1. כללית צודקים

כתיבת תגובה