איך צריך להיראות רכב חשמלי || קיה EV6 – חשמלי זה הכי

השראה, סגנון, הצהרת כוונות, ירית פתיחה, או הפגנת יכולת? קיה מציגה את הרכב החשמלי הראשון שלה כפתיח לרכבים חשמליים אחרים שיבואו אחריו | איך העיצוב? האם הטווח הוא הבשורה הגדולה, או שמהירות הטעינה היא הסיפור הגדול? והשאלה הלא פחות חשובה: המחיר | קיה EV6 GT Line – רק תוודאו שהסוללה מלאה

קיה EV6 | צילומים: יצרן

אחרי כמעט שלשה ימים עם ה-EV6 אני מתקשה להוריד את המילים למקלדת ולסכם לעצמי את החוויה. וזה לא שהחזרתי ליבואן רכב נדיר או רכב פנאי במחיר שובר שוק… במחשבה שניה, אפשר לקצר ולכתוב שה-EV6 הוא אחיו התאום של יונדאי איוניק 5 שקיבל פרשנות שונה ל"איך צריך להיראות רכב חשמלי".

הביטו בתמונות… זה לא רק העיצוב שכולל פנסים מחודדים, חישוקי 20 אינץ', גג צף, ורכב שנראה בתנועה גם שהוא בחניה. בעיקר בעיצוב של החלק האחורי שקשה אפילו למצוא ברכבי תצוגה. כל זה, נותן תחושה שהרכב נראה קטן יותר מאשר במציאות.

קיה בחרה בעיצוב הרכב החשמלי הראשון (אני יודע שהנירו נמכר כבר בתצורה חשמלית ואף נבחן כאן, אלא שהוא רק גרסה חשמלית לרכב פנאי ולא נולד כרכב חשמלי) בתצורה של רכב האצ'בק שנראה ספורטיבי לעומת האח איוניק 5 שמזכיר יותר רכב פנאי.

למי שאוהב, הרכב נמוך, והכניסה לגבוהים מותרת ונסבלת. האווירה עשירה ומקורית אבל קצת כהה. האבזור עשיר מאד, החומרים מהם עשוי התא איכותיים, רמת האבזור גבוהה (של הגרסה שאותה בחנו) והנדסת האנוש מדהימה.

קחו למשל את הביטוי "סביבת נהג" שבסינית נשמע כמו: "אין שום מתג בתא הנהג ואם הנהג רוצה לכוון את תריסי המזגן, שיילך לחפש…" (במסך המולטימדיה בעל אלף התפריטים) – אבל בקיה זה אומר, שיש מתחת למולטימדיה פסנתר של קיצורי דרך שבדרך קלילה הופך להיות לוח בקרה למזגן. פשוט ויעיל.

האווירה בתא הנהג מהודקת וספורטיבית. הישיבה מרווחת יותר בשורה השנייה, בזכות רצפה שטוחה.

תא המטען לא גדול במיוחד לאחסון, אבל בזכות מבנה ההאצ'בק קל לשים בו דברים. בגרסה הזו, דלת המטען נסגרת חשמלית.

ה-EV6 מגיעה בשתי רמות גימור ועם שתי מערכות הינע.

רמת הגימור פרימיום מגיעה עם סוללה 77.4 קוט"ש (229 כ"ס), הנעה אחורית ותאוצה 0 ל 100 קמ"ש תוך 7.3 שניות.  רמת הגימור GT Line מגיעה עם שני מנועים חשמליים שמפיקים יחד 325 כ"ס והוא מגיע למאה קמ"ש תוך 5.2 שניות בלבד.

טווח הנסיעה ב GT Line עמד על כ-400 ק"מ, נתון יפה לרכב שרק מבקש מהנהג ללחוץ על הדוושה, להרגיש את המומנט ואת הכוח של שני המנועים. הטווח יכול להשתפר עם נהג פחות לוחץ או שתיקחו את הדגם בעל ההנעה האחורית, שגוזלת פחות חשמל.

נתוני הטעינה הם כמעט הטובים ביותר שיש כיום לרכב חשמלי להציע: יש לו יכולות טעינה של 800 וולט ו-400 וולט. המכונית מסוגלת להיטען במהירות גבוהה מ-10% ל-80% תוך 18 דקות בלבד בכל הגרסאות, או אפשרות להטעין טווח נסיעה של 100 ק"מ תוך פחות מארבע וחצי שעות לגרסת ההנעה האחורית.

לסיכום: קיה EV6 הוא רכב הצגה – גם במובן של הצגת יכולת. הוא מרשים, מהיר וקצת ספורטיבי, נראה מצוין ועתידני.

מחירו הוא החלק הכי פחות קל לעיכול. עם המנוע האחורי מחירו מתחיל ב- 236,900 ₪, ורכב המבחן עם הנעה כפולה ברמת גימור GT Line, מגיע ל- 309,900 ₪.

תגובה אחת ל: "איך צריך להיראות רכב חשמלי || קיה EV6 – חשמלי זה הכי"

 1. הסקירה מדהימה וממצה

  הסיכום של הכתבה צריך להסתיים כך:

  דבר אחד בטוח

  אין שום הצדקה כלכלית לרכוש רכב חשמלי

  אולי בקטע טכנולוגי, אבל החיסכון בדלק, לא שווה את עלות הרכב החשמלי

  הרכב החשמלי בזכות המחיר הגבוה שלו אינו נותן שום בשורה עתידית

כתיבת תגובה