אמזון מחזירה את משלוחי החינם לישראל | כל הפרטים

עם פרוץ משבר הקורונה והשמיים שנסגרו, הסתיים לו העידן של משלוחי החינם באמזון | אך היום הופתעו גולשי אתר אמזון הישראליים לגלות את חזרתו – אמנם לא לכל המוצרים – אך המבצע חזר לשמחת רוכשי האונליין הישראלים | סכום המשלוח החינמי התקרב מאד לתקרת הפטור ממס ביבוא אישי לישראל, העומד על 75 דולר

מחסני אמזון | צילום: יחצ

יש רבים שזוכרים את היום הזה. ב-11/11/2019 (יום המכירות הסיני הגדול) דווח כי אמזון מציעה לראשונה משלוח חינם לישראל לצד אתר בעברית מלאה. כדי לקבל את המבצע לשילוח חינם של החבילה לישראל, היה צורך ברכישה של 49 דולר לפחות, כאשר כמובן תנאי בסיס היה, שהכתובת של המשלוח היא בישראל.

עם פרוץ משבר הקורונה והשמיים שנסגרו, הסתיים לו העידן של משלוחי החינם. אלא שהיום (חמישי) הופתעו גולשי אתר אמזון הישראליים לגלות שאמנם לא לכל המוצרים, אך המבצע חזר לשמחת רוכשי האונליין הישראלים.

250/200 סייד בר + קובייה

נכון לעכשיו מדובר בהטבה לרוכשים מוצרים ממוכרים שבארצות הברית (משם מביאה אמזון בעצמה את המשלוחים), ולאחר שמסמנים את ארץ היעד, ניתן לראות כי השילוח הוא חינם. בנוסף, יש הגבלת משקל ונפח על משלוחי החינם, מגבלה שפרטיה עדיין לא ברורים דיים, אך ככל הנראה ילכו ויתבהרו בהמשך.

להגבלות אלו מצטרפת עובדת הגדלת מחיר המינימום מ-49 דולר ל-69 דולרים, כמו כן לא פורסמה לעת עתה רשימת המוצרים המלאה שמבצע זה, ורק לאחר הוספת שלל המוצרים שברצונכם לרכוש לסל הקניות, תגלו איזה מוצר נכלל במבצע ואיזה לא.

עם זאת, מזהירים מומחי הקניות, כי סכום המשלוח החינמי התקרב מאד לתקרת הפטור ממס בכניסה לישראל העומד על 75 דולר, שימו לב ברכישה לא לחרוג ולאבד את היתרון שברכישה המוזלת והאינטרנטית.

ב'חדשות 12' הוסיפו והדגישו כי נדרש לשים לב לעובדה כי רשויות המס בישראל מתייחסים למחיר המלא של המוצר, וכעת כסף השילוח שהוסר מחושב רק כהטבה, כך שמבחינת רשויות המס הישראליות שווי המחיר המלא של המוצר שתרכשו הוא ביחד עם דמי המשלוח.

ב-ynet הוסיפו וציטטו את מייסד קבוצת הקניות INeedit בני בוחניק, שאמר: "אחרי תקופה של 'רכבת הרים' בעולם הצרכנות הבינלאומי עם עליות וירידות במחירי השילוח עד לכדי תקופה קצרה שאמזון גם לא שלחו לישראל בשיא משבר הקורונה – סוף סוף הגיע הרגע שכולם חיכו לו וזה חזרת המבצע שילוח חינם לישראל מאמזון ארה"ב.

Inner 620/130

"צריך לזכור שהקטלוג של אמזון גדול מאוד עם עשרות מיליוני פריטים ולכן להערכתי אנחנו ממש בתחילת עדכון המבצע במערכת ונראה עוד ועוד מוצרים שייכנסו למבצע תוך כדי תנועה. כמו כן, היסטורית, מוחרגים מהמבצע מוצרים שהם גדולים מאוד פיזית או שוקלים המון, מה שמקפיץ את עלויות השילוח, אבל במוצרי היומיום הרגילים – מבצע מסוג זה נהדר ומכסה את מרבית הצריכה של משק הבית והצרכים של הצרכן הישראלי" סיכם.

ניר זיגדון, מייסד ומנכ"ל של ecommunity, העובדת מול אמזון בהקמת עמודי מכירה, תמצת את הבשורה: "מבצע השילוח חינם היה אמור לחזור כבר לפני תקופה, אמזון כמו כל העולם סובלת מפקקים לוגיסטיים ולכן דחו שם את המבצע מספר פעמים. אנו שמחים שהמבצע חזר ונקווה שיהיה איתנו לתקופה הקרובה".

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה