בשיא העונה הבוערת: ביקורות בצימרים ובבקתות אירוח

רשות המסים ערכה ביקורת בצימרים ועסקי תיירות בצפון | העסקים שנבחרו לביקורת היו כאלה שנרשמו להם הפרות בשנה האחרונה, מידע מודיעיני המעורר חשד או עוסקים פטורים עם מחזור גבולי | למבצעים קדמה תצפית מקדימה, איסוף מידע ובחלק מהמקרים גם קניות ביקורת | ומה אירע כשמשפחות מתארחות סיפרו לפי תומן כמה שילמו על הנופש?

צימרים. אילוסטרציה. משה שי, פלאש 90

במהלך חודש אוגוסט, כאשר אתרי הנופש והתיירות בצפון הארץ היו בתפוסת שיא, קיימה רשות המסים שני מבצעים לבחינת רמת הציות להוראות ניהול ספרים, רישום הכנסות והחוק לצמצום השימוש במזומן בעסקים מענפי האירוח, המזון, האטרקציות הימיות ופעילויות נוספות הנלוות לתיירות בקיץ.

מבצע אחד, שנערך על ידי יחידת ניהול ספרים ארצית – אזור הצפון, התמקד בעסקים באזור טבריה והכנרת. במסגרת מבצע זה נבדקו 31 עסקים וב-5 מהם נתגלו מקרים של אי רישום הכנסות. מבצע שני, שנערך על ידי עובדי פקיד שומה צפת, התמקד בעסקים באזור תחום השיפוט של המשרד. במבצע זה נבדקו 44 עסקים וב-8 מהם נתגלו מקרים של אי רישום הכנסות.

מבצע זה נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור ושימור יכולת ההרתעה, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

Inner 620/130

כתיבת תגובה