ההסתבכות החדשה של איש הנדל”ן | עוכב לחקירה

חובות של 1.8 מיליארד: בתום חקירה סמויה של היחידה הארצית לחקירות של הממונה לחדלות פירעון במשרד המשפטים עוכב לחקירה איש עסקים בתחום הנדל”ן המצוי בהליכי פשיטת רגל | האיש, המוכר מאוד, הסתבך בעבר בקריסת קבוצת חברות בנייה – ועתה רצה להסתיר את הכנסותיו כדי שאלה לא ייתבעו על ידי נושיו

קצין על רקע להב 433 | צילום אילוסטרציה: קצין להב, FBI, פליקר-ויקיפדיה

בתום חקירה סמויה של היחידה הארצית לחקירות של הממונה לחדלות פירעון במשרד המשפטים, בשיתוף היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח”ה) בלהב 433, במשטרת ישראל, עוכב לחקירה הבוקר, יום שני, איש עסקים ידוע בתחום הנדל”ן, המצוי בהליכי פשיטת רגל, בחשד לעבירות של הונאת נושים, עבירות בתחום פשיטת הרגל וחדלות פירעון ועבירות הלבנת הון.

החשוד, תושב המרכז כבן 60, הורשע בעבר בעבירות מרמה שונות בפרשה של קריסת קבוצת חברות בניה וריצה עונש מאסר ממושך. החובות שנתבעו מהחשוד במסגרת הליכי פשיטת הרגל בהם הוא מצוי, גבוהים ביותר ומסתכמים בכ-1.8 מיליארד ₪.

החקירה מתנהלת כנגד החשוד ומעורבים נוספים – בני משפחה ומקורבים. על פי החשד, הוא פעל לאורך תקופה ממושכת, בסיוע מקורביו, להסתיר הכנסותיו ונכסיו מהנושים במהלך פשיטת הרגל וזאת, בין היתר, באמצעות רישום חשבונות בנק וחברות בשליטתו על שם אחרים.

הבוקר, יום שני, עם המעבר לשלב החקירה הגלויה, ביצעו חוקרי היחידה הארצית לחקירות של הממונה על חדלות פירעון וחוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433, חיפושים בביתו של החשוד ובבתיהם של מעורבים נוספים וכן במשרדי תאגיד הקשור לחשוד. במהלך החיפושים  נתפסו מסמכים וחומרי מחשב רבים.

החשוד ומעורבים נוספים עוכבו וחקירתם צפויה להימשך. החקירה מלווה על ידי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה