החמאה תמשיך להימכר עד 3.80 ש"ח ל-100 גרם

משרד הכלכלה והתעשייה מפרסם את חלוקת מכסות החמאה והבשר הנוספות בפטור ממכס • המטרה: הפחתת יוקר המחיה ומילוי המחסור בשוק המקומי • מכסת היבוא של בשר טרי לישראל ומכסת החמאה, מהווה את ההקצאה הגדולה ביותר של מכסה שנתית שחולקה אי פעם.• מי ומי הזוכים בכל אחת מהמכסות?

חמאה | צילום: נתי שוחט, פלאש 90

ועדת המכסות במשרד הכלכלה והתעשייה הודיעה ליבואנים ולרשתות המזון על חלוקת המכסות הוולונטריות הנוספות על אלו שכבר חולקו לשנת 2019, בפטור ממכס, של חמאה ובשר, זאת הן בשל מחסור בשוק המקומי והן במטרה במסגרת פעילות המשרד להפחתת יוקר המחיה.

מכסת החמאה הוולונטרית בהיקף של כ-  2.8 אלף טון אושרה לחלוקה בוועדת המכסות, בשל מחסור בחומר גלם בארץ ולשם הפחתת יוקר המחייה. כמחצית מהמכסה הופנתה לתעשייה וכמחציתה לצרכנים. מכסה זו מצטרפת למכסה נוספת שחולקה בתחילת השנה בהיקף של כ- 750 טון בהליך תחרותי ובאה לסייע בהפחתת המחיר לאור שיעורי המכס הגבוהים על יבוא חמאה לישראל המונעים מהיבואנים לייבא חמאה לישראל במחירים תחרותיים לחמאה המיוצרת בארץ. מדובר כאמור בהקצאה הגבוהה ביותר של מכסה פטורה ממכס שחולקה עד כה ליבוא חמאה בשנה אחת.

מכסת החמאה התעשייתית חולקה ברובה ליצרנים ולמחלבות גדולות והחלק הנותר חולק ליבואנים אשר מייבאים את המוצר עבור תעשיות הקטנות, מחלבות וקונדיטוריות תוך התחשבות במחיר המכירה אליו התחייבו אותם היבואנים.

מכסת החמאה השולחנית חולקה ליבואנים תוך התחשבות ביכולתם לעמוד בהיקפי היבוא המבוקשים, במידת עמידתם בתנאי המכסות אשתקד ובכפוף להתחייבות היבואן למחיר לצרכן שלא יעלה על מחיר של 3.80 ל – 100 גרם, הזהה למחיר המפוקח של חמאה המיוצרת בארץ.

בנוסף חולקה מכסה נוספת ליבוא בשר בקר טרי לשנת 2019 ליצרנים מקומיים אשר התחייבו למחיר מכירה של בשר בקר טחון טרי שלא יעלה על 42 ₪ לק"ג. בכך מסתכמת מכסת היבוא של בשר טרי לישראל בכ- 16 אלף טון. גם היא, בדומה לחמאה, מהווה את ההקצאה הגדולה ביותר של מכסה שנתית שחולקה אי פעם.

Inner article

רשימת הזוכים בהליך נוסף בשר בקר טרי 2019

שם היבואן מחיר מקסימלי לק"ג בשר בקר טחון
אדום גרופ 42 ₪
עוף הארץ למהדרין בע"מ 42 ₪

רשימת הזוכים במכסה וולונטרית נוספת לייבוא חמאה באריזות תעשייתיות

שם היבואן
אוסם תעשיות מזון בע"מ
רולדין בע"מ
ח.ד. מחלבת דשן בע"מ
מחלבות גד שיווק 1992 בע"מ
א.ביסקוטי בע"מ
מחלבות השומרון בע"מ
משק יעקבס בע"מ
פוליבה בע"מ
אינטרגאטה תעשיות מזון (1999) בע"מ
תנובה בע"מ
אי אל כלכלה יוצרת בע"מ
החברה המרכזית למשקאות קלים בע"מ (טרה)
שינטרקו בע"מ
יורוצ'יז יבוא ושיווק בע"מ
חברת י.ס.אשכנזי

רשימת הזוכים במכסה וולונטרית נוספת לייבוא חמאה שולחנית 2019

שם היבואן
חנוכה ר.ד. בע"מ
אהרון ומיכל פרחיה
שטרנמן מזון בע"מ
דילר בי.אמ.די. אינטרנשיונל בע"מ
ש.א. שער העולם בע"מ
א.ג.ל. סחר מזון בע"מ
אינטרגאטה יבוא ויצוא בע"מ
שינטרקו בע"מ
אייל אייכנר בע"מ
שופרסל בע"מ

 יבואני החמאה התחייבו כי החמאה תימכר לצרכן במחיר שלא יעלה על 3.80 ₪ ל-100 גר'.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה