מדד הפקקים: 85% מהירושלמים סובלים מפקקים

חשבתם שאתם עומדים בפקקים בגוש דן יותר מדי? לא טעיתם – 83% מתושבי המרכז עומדים בפקקים • והירושלמים, כמובן, סובלים עוד יותר: 85% מהירושלמים דיווחו כי הם סובלים מהפקקים • ומה דעת התושבים: האם יש פתרון?

פקקים באיילון | צילום: פלאש 90

הציבור הישראלי עומד בפקקים ועומסי תנועה באופן יומיומי – אך מי שסובלים יותר מכל מהתופעה, הם תושבי ירושלים ומרכז הארץ. לא צריך להיות חכם גדול כדי לדעת את זה, אבל סקר חדש של ‘אור ירוק’ מאשש את הטענה הזו.

הסקר בוצע באמצעות מכון הסקרים ‘מאגר מוחות’. מהתוצאות עולה כי 85% מהירושלמים העידו שהם נוסעים בפקקים כל יום ו-31 אחוזים מהם אמרו כי הם נוסעים בפקק בין שעה לשעתיים ביום.

250/200 סייד בר + קובייה

 83% מתושבי אזור המרכז העידו כי שהם נוסעים בפקקים בכל יום. 26% מהמשיבים טוענים כי הם נוסעים בפקק בין שעה לשעתיים ואף יותר בכל יום.

79% מתושבי אזור הצפון העידו כי הם נוסעים בפקקים כל יום. 28% מהמשיבים טוענים כי הם נוסעים בפקק בין שעה לשעתיים ואף יותר בכל יום. בדרום המצב הטוב ביותר בנושא הפקקים. “רק” 75% מתושבי הדרום נוסעים בפקקים מידי יום, ורק 18% נוסעים בפקק בין שעה לשעתיים ואף יותר.

67% מהתושבים טוענים שמשרד התחבורה לא משקיע מספיק משאבים לפתרון בעיית הפקקים.

76% מהנשאלים באזור המרכז העניקו לשר התחבורה ישראל כץ ציון בין 1-5 (מתוך 10) – ציון נכשל. 69% מהנשאלים מאמינים כי שיפור התחבורה הציבורית יתרום במידה רבה או במידה רבה מאוד לצמצום תאונות הדרכים.

35% מהנשאלים שמתגוררים באזור המרכז מעריכים כי נושא הטיפול בתאונות הדרכים יהווה עבורם שיקול בבחירות הבאות במידה רבה או רבה מאוד. 34% מעריכים כי נושא התחבורה הציבורית יהווה עבורם שיקול בבחירות הבאות במידה רבה או רבה מאוד.

המחקר בוצע במהלך חודש פברואר 2019 באמצעות סקר אינטרנטי באמצעות פאנל קבוע רב משתתפים בקרב 506 גברים ונשים בגילאי 18 ומעלה, מתוכם 404 יהודים 102 ערבים, המהווים מדגם ארצי מייצג של האוכלוסייה במדינת ישראל. טעות הדגימה ביחס לאומדנים השונים היא 4.3%.

Inner article

ארז קיטה מנכ”ל עמותת אור ירוק: “לציבור הישראלי נמאס מפקקי התנועה הגדולים ולכן הוא מעניק ציון נכשל גם למצב התחבורה הציבורית וגם לשר האחראי. הכישלון המתמשך במאבק בתאונות דרכים כמו גם פקקי התנועה מפריעים מאוד לאזרחים ולכן הם מהווים עבורם שיקול לבחירות שבפתח. תחומי הסעת ההמונים והכישלון בצמצום תאונות הדרכים הם החמצה לאומית של ממשלות ישראל והגיע הזמן לשים את הנושא הזה, שגובה את חייהם של מאות בני אדם בכל שנה, ועולה למשק הישראלי כסף רב, בראש סדר העדיפויות”.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה