מה גורם לתקלת קליטה בקומות הכשרות?

מתסכל: כבר חודשים ארוכים שלקוחות חרדים רבים של פרטנר והוט מובייל סובלים מאי קליטה סדירה • הסיבה: סלולריים כשרים עם מעבד מסוג ספציפי ש”יושבים” על תדר מסוים ברשת השלישית, פוגעים בקליטה • הצרכנים הנפגעים פרסמו עצומה על מנת לגרום לשינוי בנושא • והחברות? או שאינן מגיבות או ששולחות בכיר מטעמן למסור כי “לא מכירים בעיה בתדר כזה או אחר”

אנטנה סלולרית. אילוסטרציה | צילום: shutterstock

שלם יותר קלוט פחות. כבר מספר חודשים שלקוחות רבים של הקומה הכשרה בחברת פרטנר וכן בחברת ‘הוט מובייל’ (היושבת על התשתית הקיימת של פרטנר) סובלים משיבושים רבים בקבלת ובהוצאת שיחות. השיבושים מתרחשים למרות שעל פי רוב המכשיר מסמן כי לכאורה יש קליטת סלולר, אלא שלמעשה כלל אין קליטה.

הסיבה לבעיה – כך עולה מבדיקת ‘ביזנעס’ – היא ההשתמשות של חברת פרטנר בתדר מסוים של רשת הדור השלישי, עליו ‘יושבים’ לא מעט פלאפונים כשרים המשתמשים ברכיבי חומרה שונים שאינם בשימוש ברוב הסמארטפונים כיום. מסיבה כלשהי, חווים לקוחות רבים של הקומה הכשרה קשיים בקבלת ובהוצאת שיחות, כאשר הם נתקלים בשוקת שבורה מול חברת פרטנר.

250/200 סייד בר + קובייה

יצויין, כי גם בחברות פלאפון וסלקום משתמשים בתדרים אלו, אלא ששם אין תקלות נראות לעין והמנויים הכשרים מספרים כי לא נתקלו בבעיה יוצאת דופן בנושא.

בעקבות כך, עצומה ברשת פונה לחברות פרטנר והוט מובייל, כמו גם לחברי הכנסת החרדיים ולמשרד התקשורת וועדת הרבנים לענייני תקשורת, וקוראת לטפל באופן מידי בתקלה שמשביתה חלק גדול ממכשירי הפלאפון הכשרים המשווקים והנמכרים בארץ.

על העצומה חתמו כמה מאות אנשים, שסיפרו על הקשיים הישירים והעקיפים בהם נתקלו בעקבות אי היכולת להתקשר ולקבל שיחות במכשיר הנייד הסלולרי שלהם.

‘ביזנעס’ פנה לחברות הוט מובייל ופרטנר בבקשה לתגובה בעקבות הממצאים.

ב’הוט מובייל’ בחרו שלא להגיב, גם בפרטנר לא הגיבו, אך גורם בחברה מסר לנו כי לפי הבנתו, אין בעיה בפריסת הרשת ובטכנולוגיה, אך יש כמה מכשירים בשוק שלא מתאימים לשימוש בארץ.

למרות זאת – מדגיש הגורם – מדובר במכשירים שלא נמכרים בפרטנר.

Inner article

הגורם בפרטנר אף שולל אפשרות של תקלה בתדר כזה או אחר בפרטנר, ומשער כי לכל המתלוננים יש את אותו דגם של מכשיר.

יצוין, כי המקרים שהגיעו ל’ביזנעס’, סיפרו על תקלות במגוון מכשירים כשרים הנמכרים כיום, ולא רק בדגם בודד.

מומלץ עבורך

2 תגובות ל: "מה גורם לתקלת קליטה בקומות הכשרות?"

  1. הגיע הזמן לנטוש את פרטנר והוא מובייל לטובת סלקום וגולן.

  2. פרטנר והוט ביטלו תמיכה בתדרים וזה הגורם לבעיה
    העניין ידוע להם מזה כמה חודשים

כתיבת תגובה