תחבורה ציבורית? רוב הישראלים מעדיפים את הרכב הפרטי

מסקר שפורסם על ידי עמותת 'אור ירוק' עולה כי מרבית תושבי ישראל מעדיפים את רכבם הפרטי • אם לא יהיה שינוי מהותי ונרחב באיכות וזמינות השירות בתח"צ, 'התפוצצות האוכלוסין' בכבישים, היא רק עניין של זמן

התפוצצות אוכלוסין בכבישים

מכה נוספת לשירותי התחבורה הציבורית במדינת ישראל. לפני כחודש פורסם דו"ח הפריון של בנק ישראל עם נתונים קשים מאוד על השימוש בתחבורה הציבורית בדרך לעבודה. הנושא חמק איכשהו מתחת לרדאר בתקופה של ערב בחירות אולם אי אפשר להתעלם מכך לגמרי.

מסקר שערכה עמותת אור ירוק באמצעות מכון המחקר 'מאגר מוחות', עולה כי יותר בני אדם מעדיפים את הרכב הפרטי בשימוש היומיומי, כאשר פחות ופחות נוסעים בתחבורה הציבורית, רק 16% מתושבי השרון והצפון עושים שימוש יומיומי באוטובוס, 21% מתושבי הדרום, 25% מתושבי ירושלים ו-29% מתושבי המרכז נוסעים באוטובוס.

Box

בסך הכול 55% מתושבי אזור המרכז מעידים כי הם מגיעים ממקום למקום באמצעות רכב פרטי. לעומתם 29% בלבד משתמשים באוטובוס.

נתון מעניין שעלה מהסקר, הוא כי 71% מתושבי אזור ירושלים מתניידים באמצעות רכב פרטי. מדובר בעליה של 13% מהסקר שנערך בשנה הקודמת. זהו נתון מפליא בהתייחס להתקדמות תכנית האב לתחבורה המתקדמת בירושלים וקשיי התעבורה והחניה בירושלים ברכב פרטי.

אין ספק שהרכב הפרטי תמיד יהיה נוח וזמין יותר מאשר התחבורה הציבורית אולם אם שירותי התחבורה הציבורית בארץ ישתפרו, יונגשו ויקבלו את העדיפות שלהם לדרך מהירה יותר מהרכב הפרטי הרי שרבים יעדיפו את האוטובוס על פני הרכב הפרטי על שלל הוצאותיו.

התשובות בסקר באשר לסיבת ההימנעות מהשימוש בתחבורה הציבורית היו מגוונות. הנה כמה מהן: 44%-73% מהנשאלים ציינו שהם לא משתמשים בתחבורה הציבורית כי הם לא רוצים להיות מוגבלים ללוחות הזמנים שלה. 27%-34% טענו כי בתחבורה הציבורית צפוף מדי. 69% היו רוצים לנסוע בתחבורה הציבורית לו הייתה נגישה ונוחה. 24% מבין הנשאלים קבעו כי אין תחבורה ציבורית זמינה מביתם למקום העבודה או הלימודים.

כשנשאלו הנסקרים בנושא בטיחות התשובות היו לא פחות מגוונות: 35%-45% חושבים שהאוטובוס בטוח יותר, 15% חושבים שהרכב הפרטי בטוח יותר, 32% חושבים ששניהם בטוחים באותה המידה.

רוב המשיבים בכלל האזורים הביעו נכונות להעדיף תחבורה ציבורית כאמצעי הנסיעה שלהם, בתנאי שזו תהיה סדירה ובתדירות גבוהה מקרבת ביתם.

Inner

 

ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "גם עומסי התנועה והפקקים הבלתי נסבלים לא גורמים לאנשים להשאיר את הרכב הפרטי בבית ולעשות שימוש באוטובוס. במשך שנים המדינה הזניחה את תחום הסעת ההמונים והתוצאות בהתאם – אנשים מביעים חוסר אמון בתחבורה הציבורית ונמנעים מלעשות בה שימוש באופן יומיומי.

"משרד התחבורה והבטיחות בדרכים חייב להגדיל את ההשקעה בתחבורה הציבורית על חשבון ההשקעה לרכב הפרטי, כדי לסגור את הפער הגדול מהמדינות המערביות. ככל שנצליח להעביר יותר ויותר אנשים מהרכב הפרטי לתחבורה הציבורית, נחסוך למשק הישראלי כסף רב, נשפר את איכות האוויר שאנחנו נושמים וגם נפחית את תאונות הדרכים".

המחקר בוצע במהלך חודש אוגוסט 2018 באמצעות סקר אינטרנטי באמצעות פאנל קבוע רב משתתפים בקרב 501 גברים ונשים בגילאי 18 ומעלה, המהווים מדגם ארצי מייצג של האוכלוסייה היהודית במדינת ישראל. טעות הדגימה ביחס לאומדנים השונים היא 4.4%.

נוסיף כי המגזר החרדי שאינו משתמש גדול ברכבים פרטיים הוא המשתמש הכבד בתחבורה הציבורית ברחבי הארץ וגם הסובל ביותר ממנה. כמעט ואין יום שמדורי המכתבים בעיתונות לא עוסקים בקווים כאלה ואחרים, עמוסים, מאחרים, מדלגי תחנות או שכלל לא יצאו.

אם וכאשר בעז"ה יכנסו המפלגות החרדיות לממשלה הבאה, הם צריכים לדרוש את שיפור התחבורה הציבורית באזורים החרדים, כיעד ראשון במעלה לא פחות מהדיור והחינוך.

Inner

תגובה אחת ל: "תחבורה ציבורית? רוב הישראלים מעדיפים את הרכב הפרטי"

  1. לא מפליא שהרי התחבורה הציבורית בישראל היא חלקית בלבד. כדי לסמוך עליה צריך תחבורה 24 דעות ביממה 7 ימים בשבוע כל השהשנהוכמובן בתדירות טובה ובתתנאי נסיעה סבירים. עד אז רוב הנוסעים יהיו כאלו שמוכרחים בלבד.

כתיבת תגובה