ענקיות ניטור המדיה יפעת 'ויגו' ובאזילה – לא יתמזגו

יפעת ובאזילה לא יתמזגו: החברות משכו את הערר על החלטת הממונה להתנגד למיזוג | באזילה עוסקת בניטור ומחקר תוכן ברשת האינטרנט ואילו קבוצת יפעת הוותיקה, מחזיקה ב'ויגו' המקבילה לא מעט ל'באזילה' | אלא שהממונה על התחרות הודיעה על התנגדותה למיזוג בין יפעת לבאזילה, החברות ערערו בבית הדין לתחרות, אך אתמול, כשהגיעו תשובות הממונה על התחרות – הודיעו על משיכת הערר

באזילה, יפעת ו'ויגו' (צילומי מסך מאתרי החברות)

יפעת ובאזילה הודיעו לבית הדין לתחרות שהן מושכות את הערר שהגישו על החלטת הממונה על התחרות שלא לאשר להן להתמזג.

יפעת מחקרי מדיה, חברה פרטית בבעלות משפחת בגס, היא חלק מקבוצת חברות העוסקת במידע עסקי ובכלל זה בניטור, מחקר ועיבוד מידע תקשורתי ועסקי וביניהן 'ויגו' (Vigo) העוסקת בניטור ומחקר תוכן ברשת האינטרנט.

250/200 סייד בר + קובייה

באזילה היא חברה פרטית שעוסקת גם היא בניטור ומחקר תוכן ברשת האינטרנט.

כזכור, בנובמבר 2021 התנגדה הממונה לעסקת המיזוג בין יפעת ויגו לבאזילה. בדיקת רשות התחרות העלתה, בין היתר, שלו הייתה יוצאת העסקה אל הפועל הייתה החברה הממוזגת מחזיקה בנתח שוק העולה על 50%, הן בשוק שירותי ניטור המידע ברשת האינטרנט והן בשוק שירותי המחקר המתבסס על המידע שנוטר. המיזוג העלה חשש סביר לפגיעה משמעותית בתחרות, והוא היה צפוי להקנות לחברה הממוזגת יכולת להפעיל כוח שוק חד צדדי מול הלקוחות.

כבר בשנת 2012 הגישו יפעת ובאזילה בקשה להתמזג, אולם לאחר שהממונה דאז הודיע להן כי בכוונתו להתנגד למיזוג ביניהן הן חזרו בהן מבקשתן ומשכו את הודעות המיזוג. בדיקת הרשות העלתה שלא חל שינוי שמצדיק כעת את אישור המיזוג, ואף להיפך, החששות מהמיזוג רק הפכו למשמעותיים יותר עם השנים.

אלא  שיפעת ובאזילה התנגדו להחלטת הממונה, ועררו על החלטתה לבית הדין לתחרות. בערר הן טענו, בין היתר, כי שגתה הממונה בהגדרת השווקים הרלוונטיים, כי אין חסמים העומדים בפני שחקן שרוצה לפעול בשוק, וכי לחברה הממוזגת לא תהיה אפשרות להפעיל כוח שוק. בתשובת הממונה לערר הוצגו ראיות המראות כי הטענות שבערר שגויות.

870/135 ליינר ארטקל

לאחר הגשת תשובת הממונה לערר ובטרם קיום הדיון בטענות, הודיעו העוררות לבית הדין לתחרות כי הן אינן עומדות עוד על הערר מטעמן, ובהתאם להחלטת הממונה לא יתמזגו.

אתמול (7.11.2022) קיבל בית הדין את בקשת העוררות למחיקת הערר מטעמן וחייב אותן בתשלום הוצאות לטובת הממונה על התחרות.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה