סערה בעולם הקמעונאות: תנובה תשווק ישירות לצרכנים

'תנובה מרקט' תקים פלטפורמת אונליין שתושק אחרי החגים בה תמכור ירקות ופירות, מוצרי חלב, לחם, מאפים וכן מגוון מותגי מזון ייחודיים | המערך הלוגיסטי של חברת 'שוקבוק' ינהל את שירות האספקה ללקוחות

מפעלי החלב של תנובה ברחובות | צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

בצל המלחמה על הרפורמה בחקלאות, ענקית הקמעונאות 'תנובה' אחת מהחברות הגדולות במשק הישראלי, הכריזה על רכישת השליטה  בחברת 'שוקבוק' המתמחה בשיווק ומכירת פירות וירקות מהחקלאים ללקוחות הקצה. כך על פי הפרסום ב'וואלה'.

'תנובה' שכבר מוכרת לקהל צרכניה מוצרים דרך פלטפורמת 'EATY', מכריזה על ביסוס האחיזה והשליטה בתחום המכירות ישירות לצרכן ה-Direct to Consumer, בפלטפורמה מיוחדת בשם 'תנובה מרקט', הפלטפורמה המבוססת על חברת 'שוקבוק' תושק על פי ההערכות אחרי החגים, ברבעון הרביעי של שנת 2021.

על פי הדיווח, ב'תנובה מרקט' תוכלו לרכוש ירקות ופירות, מוצרי חלב, לחם מאפים וכן מגוון מותגי מזון ייחודיים. כשלאספקה לבתי הלקוחות ישתמשו בתנובה במערך הלוגיסטי של 'שוקבוק' בכדי לספק שירות מהיר ויעיל וכן לשמור על טריות המוצרים מרגע קבלת ההזמנה ועד להגעת המוצרים לבית הצרכן.

כבר כיום מעניקה 'שוקבוק' שירותים ליותר מ-400 חקלאים ויצרנים ישראלים, כאשר לצד כל מוצר, ירק או פרי באתר מצוין שם המגדל, היצרן וכתובתו, כך יודעים הצרכנים במדויק באלו תנאים גדל ומהיכן הגיע המזון. כשהמגדלים מצידם יבחרו ויקטפו את התוצרת המוזמנת בסמוך למועד, ברמה של שעות בודדות) התוצרת מועברת לבית האריזה של 'שוקבוק', משם היא נשלחת לבתי הלקוחות ברחבי הארץ.

אביבית רוטליין מנהלת מנועי הצמיחה בתנובה צוטטה עם פרסום הנתונים ב'וואלה': "השנה האחרונה לימדה אותנו שהאונליין הפך לפלטפורמת מכירה מרכזית וצרכנים מבקשים לקבל פתרונות זמינים, מהירים, נוחים וטריים. מבדיקות שערכנו, הצרכנים נוטים לפצל את קניית המוצרים הטריים בין המאפיות, הירקניות ומוצרי הבוטיק, אך יעדיפו לקבל את הכול תחת קורת גג אחת. אתר הסחר החדש שלנו יאפשר לנו להציע מגוון רחב של מוצרים טריים ואיכותיים, שיהיו זמינים מעתה במקום אחד. מהלך זה הוא צעד נוסף במימוש האסטרטגיה של החברה לחזק את הקשר הישיר עם הצרכנים, והוא צפוי להתרחב עם הצעות ערך נוספות".

אייל יעקובי, מנכ"ל 'שוקבוק' סיכם: "שוקבוק הינה הפלטפורמה הטכנולוגית היחידה בארץ שמאפשרת חיבור ישיר בין הצרכן לחקלאים ברחבי הארץ. כעת לצד המוצרים של מיטב חקלאי הארץ מצטרפים גם מוצרי תנובה המייצרים סל מוצרים טרי ואיכותי לצרכן. שיתוף הפעולה בין תנובה לשוקבוק, החולקות ערכים משותפים של טריות ואיכות הינו טבעי ונותן מנעה לצורך אמיתי של הצרכנים שלנו"

10 תגובות ל: "סערה בעולם הקמעונאות: תנובה תשווק ישירות לצרכנים"

 1. כשרות? שמיטה?

 2. הגיע הזמן שמשהו ישבור את המונופול של כמה סופרים שמשגעים מדינה שלימה ודופקים תוצרת הארץ ומעדיפים תוצרת חוץ

 3. כן כך צריך

 4. ממתין בקוצר רב לראות את המחירים ועלות המישלוח.
  למרות שנירא שזול יותר מהסופרים זה לא יהיה.

 5. אינכם מבינים שהעלויות הלוגיסטיות מאוד גדולות אל תצפו לניסים

 6. עוד גוף בת של גוף קיים שיכנס לשוק לתחרות לאחר למידת השוק הצרכנים המחירים יהיו ממלאים ונשלם על חו"ג שמשונעים בכלי רכב לא ראויים לשינוע מזון בקירור כמו כל החברות הוותיקות בשוק המזון. הציבור צריך ללמוד לבדוק ולראות לחוש ולהריח את המזון שהוא רוכש על מנת שיהיה תמורה נכונה למזון שרוכשים . כל התחלה יפה וגם תחרות טובה אך .
  תמיד יש אליה וקוץ בה

 7. מקווה שהמחירים יהיו נמוכים מהסופרים

 8. במקום לעודד מכירה ישירות מהחקלאים, תנובה גודעת ערוץ יחסית ישיר ושם המחירים יעלו לצרכן וירדו לחקלאי.
  במדינה נורמלית שמעוניינת להטיב עם הצרכנים ולעודד את החקלאים האחרונים היו יכולים להקים מרכזי מכירה עצמאיים, לשווק את תוצרתם וכולם היו מרוויחים.

  במדינה הפוכה, מלאה רגולציה כמו ישראל, חקלאי שמגדל דבורים ומפיק דבש לא יכול למכור לצרכן ואסור לו ליד הדבש לשים כמה מדפים עם מוצרים משלימים נניח ריבה.

 9. ומה עם אזורים אחרים חוץ מגוש דן???

 10. אני מקוה
  שיהיה יותר זול מרמי לוי אחרת אין לכם תיקוה

כתיבת תגובה