סקר חדש: מה יעביר את הישראלים לתחבורה ציבורית?

רוב תושבי תל אביב והמרכז נוסעים ברכב הפרטי ולא באוטובוס ונמצאים בכל יום עד שעה בפקקים | נתוני הסקר בפריסה ארצית: יותר ויותר בוחרים לנסוע ברכב הפרטי על פני האוטובוס | מ-2015 ועד 2022: עליה של 25% בשימוש ברכב הפרטי כאמצעי תחבורה עיקרי מול ירידה של 33% בשימוש באוטובוסים | רוב המשיבים (62%) סבורים כי שיפור התחבורה הציבורית יכול להקל על הפקקים

פקקים בכבישים | צילום: הדס פרוש, פלאש 90

עומדים בפקקים הארוכים ונזכרים בימים שבהם הכביש היה פחות פקוק ויותר פתוח? עכשיו יש לכך הסבר המראה עד כמה הכישלון של משרד התחבורה והבטיחות בדרכים הוא גדול.

סקר חדש של עמותת אור ירוק שנערך באמצעות מכון המחקר "מאגר מוחות" ומתפרסם לרגל יום התחבורה הציבורית הבין לאומי שחל בחודש ספטמבר, חושף כי לרוב תושבי תל אביב והמרכז הרכב הפרטי משמש ככלי תחבורה עיקרי. עוד עולה מהסקר כי הרוב מבזבזים יותר משעה בכל יום בפקקי התנועה, רובם הגדול חושב שמשרד התחבורה והבטיחות בדרכים לא משקיע מספיק משאבים בפתרון בעיית הפקקים.

250/200 סייד בר + קובייה

משנת 2015 ועד שנת 2022 נרשמה עליה של 25% בשימוש ברכב הפרטי כאמצעי תחבורה עיקרי. במקביל, נרשמה ירידה של 33% בשימוש באוטובוסים – כלומר יותר ויותר בוחרים לנסוע ברכב הפרטי על פני האוטובוס.

72% טענו כי הרכב הפרטי הוא אמצעי התחבורה העיקרי שלהם, רק 18% טענו כי האוטובוס הוא אמצעי התחבורה העיקרי שלהם

ל-37% מהמשתמשים ברכב הפרטי אין תחבורה ציבורית זמינה מהבית לעבודה או ללימודים.

30% מהמשיבים מציינים שלא נוח להם להשתמש בתחבורה ציבורית/ נוח להם יותר להשתמש ברכב.

54% מהמשיבים שנוסעים ברכב/ אופנוע, מציינים כי הם נמצאים בפקקים במשך של עד שעה ביום. 13% מעידים כי הם נמצאים בפקק בין שעה שעתיים בכל יום.

רוב גדול מהמשיבים (72%) סבור כי משרד התחבורה והבטיחות בדרכים לא משקיע מספיק משאבים בפתרון בעיית הפקקים.

רוב המשיבים (68%) סבורים כי שיפור התחבורה הציבורית יתרום במידה רבה או במידה רבה מאוד לצמצום תאונות הדרכים.

רוב המשיבים (62%) סבורים כי שיפור התחבורה הציבורית יכול להקל על הפקקים.

כמחצית מהמשיבים (50%) סבור כי שיפור זמינות ואמינות התחבורה הציבורית יגרום להם לעבור מרכב פרטי לתחבורה ציבורית.

Inner article

עו"ד יניב יעקב מנכ"ל עמותת אור ירוק: "המצב בכבישים הפך לבלתי נסבל וכולנו מרגישים זאת. כולנו מבזבזים יותר ויותר זמן יקר בשל עומסי התנועה. הציבור מעיד כי התחבורה הציבורית לא נוחה ולא זמינה ולכן הוא עושה שימוש ברכב הפרטי. משרד התחבורה והבטיחות בדרכים נכשל בהעברת משתמשים מהרכב הפרטי לתחבורה הציבורית – זוהי החמצה לאומית. שיפור מערך הסעת ההמונים היא פעולה נדרשת והשקעה כלכלית שתחזיר את עצמה בתוך זמן קצר. כאשר פחות ייסעו ברכב הפרטי ויותר ייסעו באוטובוס, נוכל לחסוך כסף רב למשק הישראלי. כולנו נחסוך זמן יקר, נוכל להפחית את זיהום האוויר ולצמצם את תאונות הדרכים".

Inner 620/130

מומלץ עבורך

4 תגובות ל: "סקר חדש: מה יעביר את הישראלים לתחבורה ציבורית?"

  1. שהאוטובוסים יגיעו לממתינים לפי לוחות הזמנים ואנשים ידעו שיש להם על מה לסמוך ולא יתייבשו סתם בשמש, אז יש סיכוי שנשתמש בתחבורה ציבורית

  2. אם אוטובוס לא יוריד נוסעים כי התחמם לו המנוע באמצע עיר שיתכן שכמה מהנוסעים לא מכירים אותה וגם לדאוג שלא ישלחו אוטובוס מחליף אז אולללי יהיה יותר נוסעים באוטובוס

  3. אוטובוס מאד יקר היום אז למה שלא ניסע באוטן?

  4. להביא המון אוטובוסים חשמליים ואת האוטובוסים שעושים לא טוב להעיף לגריטה.
    הישנים כבר קיימים 12 שנה והגיע הזמן להשתדרג ולעבור לאוטובוסים חשמליים

כתיבת תגובה