פרוייקט  זהירות בדרכים של תלמידות פרסום ותקשורת ב'סיעור מוחות' בשיתוף 'אור ירוק'

במהלך הפרויקט שנעשה כתרומה לקהילה הגישו התלמידות 70 כרזות מלאות קרייאטייב והציגו מקצועיות מעוררת השתאות * בטקס ההגשות חלקו השופטים, אנשי המקצוע, שבחים למקצועיות הרבה ולרגישות שניכרת בעבודות

סיעור מוחות ואור ירוק

לאחר עבודה מאומצת של עשרות תלמידות קורס פרסום ותקשורת בבית הספר 'סיעור מוחות' הוכרזו הזוכות בפרויקט ההגשות המקצועי למען הקהילה במטרה להעלות את המודעות לזהירות בדרכים.

בפרויקט הציגו התלמידות כישורים יוצאי דופן ופיצחו פרויקט מודעות מציל חיים הנותן מענה מקיף להתמודדות עם סכנת הרכיבה באופניים חשמליים.

apps-box

לפרויקט נרתמו תלמידות קורס פרסום מיתוג וקריאייטיב, שיצאו למסע מעמיק של הבנת קהל המשתמשים בכלי. במסגרת התחקיר שוחחו התלמידות עם נהגי  אמבולנסים, צפייה במשתמשים ברכיבה, דיבור עם רוכבים, ביקור בחנויות לממכר הכלי ועוד, כל זאת על מנת להבין את ריבוי התאונות.

בסקר שערך המשרד לביטחון הפנים, עלה כי כל אדם רביעי במדינת ישראל נפגע או מכיר מישהו שנפגע מתאונה שבה היו מעורבים אופניים חשמליים. לפי הסקר, הרוב המוחלט בציבור (כ־80%) סבורים כי הרכיבה על אופניים חשמליים מסוכנת במידה רבה מאופניים רגילים.

בשל הסכנה הגדולה הטמונה בחוסר בזהירות ברכיבה על אופניים חשמליים, הוחלט בבית הספר 'סיעור מוחות' למקד את פרויקט הגמר בנושא חשוב זה.

לאחר תהליך הפיצוח הממושך הגישו התלמידות 70 כרזות מתוחכמות מלאות קריאייטיב. הכרזות נגעו במכלול גדול והקיפו את הנושא על היבטיו השונים. הפרויקט כולו נעשה בשיתוף עמותת אור ירוק שהייתה חלק בלתי נפרד מהתהליך ובסיומו הביעו ראשיו התפעלות רבה מהחשיבה, האסטרטגיה והפיצוח שלא מבייש שום משרד פרסום. הם ציינו כי הכרזות יפורסמו בכל כלי המדיה של העמותה.

באירוע ההשקה נכחו צוות שופטים, ביניהם: צביקה באר מנהל פרסום ודיגיטל בעמותת אור ירוק, מוטי רובינשטיין פאשקעוויל, הרב מיכאל קקון חבר מועצת עיריית בני ברק, גב' ציפורה אורלנצ'יק מנהלת מחלקת תחבורה ובטיחות בדרכים בעיריית בני ברק ונעמה גיבורי קולסקו דוברת עמותת אור ירוק.

צוות השופטים בדק כל כרזה והשקיע מחשבה רבה בחלוקת הציונים לפי: קריאייטיב, ביצוע, קופי  ועוד. לאחר שקלול הציונים התקיימה ישיבת צוות על מנת לגבש את ההחלטות.

הכרזה הזוכה במקום ראשון הייתה של יהודית צאל שזכתה באופניים חשמליים מתנת חברת גרינבייק. במקום ומקומות שלישי ורביעי שירה פרידמן ושרי בריק שזכו בערכת זהירות בדרכים הכוללת קסדה אפוד ואביזרים נוספים.

מוטי רובינשטיין מפאשקעוויל אמר כי "ניכר שהתלמידות עשו  עבודה רבה עד שהגיעו לתוצרים הטובים. היה קשה להגיע להחלטה מי הכרזה הזוכה כי היו הרבה כרזות טובות. 15 מתוך הכרזות הייתי מפרסם כבר עכשיו ללא שום ליטוש".

צביקה באר מאור ירוק אמר: "ליוויתי את התלמידות עוד בשלב העבודה וזה מדהים לראות את כמות הכישרונות" הא סיפר שהוא מוזמן פעמים רבות לשמש כשופט בתחרויות פרסום "אולם אין ספק שהתלמידות בסיעור מוחות הינן ברמה גבוהה ביותר".

חבר מועצת העיר ב"ב הרב מיכאל קקון סיפר שהתרשם מהיצירתיות של העבודות וממש היה קשה לבחור כי כולם עשו עבודה טובה.

מר חיים כץ מבעלי חברת גריבייק המשווקת אופניים חשמליית אמר: "החברה החליטה להיות שותפה למיזם כדי להטמיע שיחד עם הנסיעה בכלי שהיא מותרת ולא אסורה יש כללי זהירות עליהם צריך להקפיד".

גב' מרים שרביט מנהלת 'סיעור מוחות' התייחסה למתנה שניתנה ואמרה כי "לכאורה זהו פרדוקס שאנו מעניקים במתנה אופניים חשמליים כשאנו רואים מה יכולות להיות ההשלכות, אולם זה בדיוק הדבר. מדובר בכלי מצוין שצריך לשמור על כללי הבטיחות והזהירות על מנת שלא להינזק ממנו".

side
inner

כתיבת תגובה