10 מיליארד בשעה: חג הקניות הסיני שובר שיאים

85 שניות אחרי פתיחת יום הקניות הגדול בעולם רשמה עליבאבא מכירות בכמיליארד וחצי דולר • אחרי שעה המכירות הגיעו ל-10 מיליארד דולר • כבר הזמנתם?

בית קבוצת עליבאבא, שתוכנן על ידי תומס לומברד HASSELL (אדריכלים) | צילום: ויקיפדיה

המספרים מדהימים, וההנחות הענקיות עושות את שלהן: מיליוני בני אדם בעולם שהמתינות לפתיחת מבצעי 'חג הקניות הסיני' ב-11.11 – שנחשב ליום הרכישות הגדול ביותר בעולם – ביצעו את הזמנותיהם בשניות הראשונות לחילופי התאריך, בחצות.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

אם עוד לא הזמנתם, ייתכן שאתם בין האחרונים… המכירות החלו הלילה (ברגע התחלף התאריך) ב'פיצוץ' ובשיא של כל הזמנים לאתר המכירות האינטרנטי 'עליבאבא'. הרשת הודיעה כי כבר בשמונים וחמש השניות הראשונות מפתיחת יום המכירה, חצה האתר את רף מיליארד הדולרים. כעבור שעה, המכירות זינקו לכ-10 מיליארד דולרים, עלייה של 21% לעומת השנה שעברה.

כבר עתה, עומד האתר על עסקאות בלמעלה מ-20 מיליארד דולרים.

עליבאבא תיפרד בקרוב מהמנכ"ל והמייסד ג'ק מא, שצפוי לפרוש מתפקידו בשנה הבאה ויוחלף בידי דניאל ג'אנג, מי שכיום הינו מנכ"ל ומנהל בפועל של עליבאבא. ג'ק מא, יכול לרשום לעצמו עוד הצלחה לפני פרישתו, כשלמרות התחזיות שהעריכו שהשנה קצב המכירות יואט לעומת השנה שעברה – האתר הפופולרי שלו גורף הצלחות.

עליבאבא היה האתר הראשון שהחל במכירות מוזלות במיוחד ביום הקניות הסיני, והעביר את חגיגת הקניות לכל רחבי תבל. אחריו צעדו מספר אתרים מובילים – וכל היתר, היסטוריה. או – היסטריה…

ההנחות מגיעות עד ללמעלה מ-50%, ויפן, ארה"ב ואוסטרליה מובילות ברשימת הרוכשים מתושביהן בשנה שעברה ביום הקניות הסיני.

מרבית ההנחות ניתנות בעיקר על מותגים סינים, אך בשעות הראשונות המותגים הנמכרים ביותר היו של 'אפל' ו'דייסון'.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה